Antiperspirant Dove Original s ¼ hydratačného krému pomáha regenerovať vašu pokožku podpazušia

Antiperspirant Dove Original

Holenie v súčasnosti patrí u väčšiny žien k najčastejším kozmetickým úpravám, s príchodom leta sa ale stáva ešte aktuálnejšie. Vedeli ste, že kedysi na to slúžili ostré kamene alebo obklady so žieravinou? V dnešnej dobe je našťastie depilácia šetrnejšia, ale ženy stále bojujú so suchou a podráždenou pokožkou, ktorú so sebou pravidelné odstraňovanie chĺpkov prináša.

Pomocníkom môže byť antiperspirant Dove Original, ktorý sa vďaka obsahu ¼ hydratačného krému šetrne stará o citlivú pokožku podpazušia. Pomáha pokožku regenerovať a zanecháva ju jemnú na dotyk. Antiperspirant Dove Original navyše neobsahuje alkohol, preto po jeho aplikácii zostáva aj oholené podpazušie bez nepríjemného pálenia.

Pohľad do dejín depilácie

Počiatky holenia pokožky siahajú hlboko do histórie. Už praveké ženy používali primitívne holiace predmety ako ostré kamene či lastúry. V starom Egypte si obľúbili teplý vosk a v antickom Grécku a Ríme sa tešili popularite rôzne depilačné zmesi, ktoré mnohokrát obsahovali netradičné prísady ako koziu žlč či netopieriu krv. V neskoršej dobe sa depilovalo napríklad obkladmi so žieravinou. Napriek tomu v stredoveku sa ľudia príliš neholili. Veľký zlom nastal až začiatkom dvadsiateho storočia, kedy sa ženy začali viac odhaľovať, a tak na ich tele pribúdali miesta, ktoré si pravidelne holili.

Konkrétne podpazušie patrilo k oblastiam, kde si ženy chĺpky dlho neodstraňovali. Prelom nastal až v roku 1915 – kedy magazín Harper’s Bazaar zverejnil fotku modelky s vyholeným podpazuším. Tento trend sa v priebehu dvadsiatych rokov postupne rozšíril po celom svete. Dnes sa o tieto oblasti pravidelne stará 95 % žien.[1]

Odvtedy sa ženy stretávajú s nepríjemnosťami, ktoré so sebou pravidelné holenie prináša. Jedná sa o suchú podráždenú pokožku, zarastajúce chĺpky či svrbivé červenkasté vyrážky. „Ženy sa často holia na dennej báze, čo prispieva k oslabeniu prirodzenej bariéry kože. Práve preto vzniká podráždenie, a to najmä na citlivých miestach akými sú slabiny alebo podpazušie. Na tieto oblasti odporúčam pravidelne používať šetrné prípravky zmierňujúce nepriaznivé dôsledky holenia. Pre pokožku podpazušia je vhodný napríklad antiperspirant Dove Original, ktorý sa vďaka obsahu ¼ hydratačného krému účinne a šetrne stará o citlivú pokožku podpazušia, „hovorí dermatologička MUDr. Michaela Blaško, PhD.

[1]Celosvetový prieskum TNS

Antiperspirant Dove Original