Lifestyle

Ako sa vychystať do spoločnosti

príprava do spoločnosti

Tešíte sa? Idete na párty, do divadla či na inú spoločenskú udalosť? A chcete byť pekná, upravená a trebárs aj zvodná? Ponúkame pár tipov.

Zaujímavé a slušivé šaty, módne doplnky a očarujúce topánky sú základ, preto by ste sa ich nákupu mali venovať v dostatočnom predstihu. A ak sa v nich chcete čo najviac blysnúť, nezanedbajte ani ďalšiu prípravu a myslite na detaily. Pár dní pred akciou navštívte kaderníka, kozmetičku a manikérku a dožičte si kompletný odborný servis. Do salónu môžete zájsť aj v deň „D“, ale ak si nemôžete vziať pracovné voľno alebo nemáte dostatok času, tak sa takéto predchádzajúce rozmaznávanie v salóne oplatí – vďaka nemu bude finálna príprava hračka.

Začnite pod sprchou
Nielenže vás príjemne osvieži, ale počas umývania zbavíte telo aj zabudnutých chĺpkov. Epilačný strojček, ktorý vytrháva chĺpky aj s korienkami, však zameňte za holiaci, inak budú vašu kožu celý večer zdobiť červené bodky. A to vám na kráse nepridá. Dôkladnú hygienu zakončite aplikáciou antiperspirantu, aby ste po celý večer nestratili pocit sucha a čistoty. Ak chcete mať žiarivú pokožku, bleskovo ju ešte ošetrite samoopaľujúcimi prípravkami. Vďaka nim pokožku príjemne zvláčnite a získate prirodzene opálený vzhľad. Čerešnička na torte bude vaša obľúbená vôňa.

Rozžiarená pleť
Na poslednú chvíľu toho veľa nestihnete, ale ošetrenie s čistením pleti, pleťovou maskou a s rozjasnením pleti určite zvládnete. Vyhnite sa vytláčaniu pupienkov a hĺbkovému čisteniu, spôsobíte si podráždenia, ktoré ťažko zakryjete. Opravy ranného mejkapu nemusia dopadnúť dobre; radšej sa odlíčte a ošetrite pleť. Aby pôsobila dokonalo a sviežo, naneste na ňu masku. Ideálne sú masky priamo z obchodu pripravené na okamžité používanie. Ďalšia možnosť je, že ako masku použijete hydratačný pleťový krém, ktorý nanesiete vo väčšom množstve a necháte 15 minút pôsobiť. Pleť zbavíte za pár minút únavy a vyhladíte jemné vrásky. Zvyšky masky zotrite tonikom. Na rozžiarenie pleti použite tónovací krém alebo špeciálny rozjasňujúci krém s ligotavým efektom a nezabudnite si v závere príprav vyhradiť dostatok času na nové nalíčenie. Len tak bude váš mejkap skutočne dokonalý.

Krásne ruky a nohy 
Čas, keď máte na tvári pleťovú masku, využite na starostlivosť o ruky a nohy. Píling kožu rozžiari a najmä vás zbaví suchých šupiniek. Nechty upravte do rovnakého tvaru a dĺžky a ruky nezabudnite ošetriť krémom. Upravené nechty môžete zvýrazniť farebným lakom. Rovnakú starostlivosť venujte nohám, najmä ak si obujete topánky, z ktorých vykukujú prsty či päty. Dožičte si starostlivú pedikúru, zvláčnenie kože špeciálnym krémom a lakovanie nechtov.

Vlasy
Zrejme si nájdete čas a „skočíte“ ku kaderníkovi. Buď priamo v deň akcie, alebo deň vopred. To vrelo odporúčame. Určite vám upraví vlasy tak, že ak ich budete potrebovať predsa len trochu upraviť, bude sa to dať jednoducho a rýchlo. Niekoľkými „ťahmi“ či už žehličkou na vlasy alebo okrúhlou kefou a fénom. Ale aj nápadito vytvorený uzol z vlasov, ozdobený nejakou drobnosťou môže byť riešením. A to hravo zvládnete aj sama.

Zdroj: MZ
Foto: Shuttertock

Click to comment

Odpovedať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

To Top