Aj virtuálna nevera je nevera

Nevera je široký pojem, no každý jej druh je nepríjemný a bolí. Každý z nás sa s neverou musí skôr či neskôr vyrovnať, aj keď je to ťažké. Či už navždy zabuchneme dvere za vzťahom, alebo sa posnažíme dať vzťahu druhú šancu, je na každom z nás.  Do akej miery nás nevera poznačí, do akej miery vieme odpustiť, možno súvisí s druhom nevery, s ktorou by sme sa stretli.

 

Čo je virtuálna nevera?
Ide konkrétne o neveru, keď partner síce neprichádza do priameho kontaktu s inou osobou, jeho zajačie úmysly sú však viac ako zreteľné. V dnešnej dobe nie je problém nadviazať konverzáciu cez internet. Máme niekoľko zoznamovacích stránok, kde sa môžeme zaregistrovať a chatovať s kýmkoľvek. Zoznamovanie a namotávanie tak môže začať. Písanie je predsa nezáväzné, nič nesľubujeme, píšeme o tom, čo nás baví, čo robíme a zisťujeme, ako reaguje človek na opačnej strane. Vyhľadávame si typy osôb, ktoré sú nám na fotkách sympatické a pomaly odkrývame aj to, čo nás trápi, po čom túžime, kým v druhej izbe sedí zatiaľ nič netušiaca osoba.

Prečo majú zadaní muži potrebu písať si s cudzími ženami?
Mnohí vystupujú na sociálnych sieťach v takej pozícii, ktorá im vyhovuje. To, že si muži píšu s cudzími ženami, nemusí byť automaticky znak toho, že so svojou partnerkou nie sú spokojní. No každopádne je to signálom toho, že nie všetko vo vzťahu klape. Súvisí to s dobou, ktorá nám umožňuje flirtovať cez internet s hocikým? Mladý vysokoškolák Jozef má na túto tému takýto názor:“ Niekedy majú muži chuť len tak si z niekoho vystreliť a baviť sa o hocičom, príp. potrénovať fantáziu….Podľa mňa je to normálny flirt, ktorý robí každý         v 21. storočí, no nemusí hneď znamenať, že z toho niečo bude. Aj my muži si chceme sem-tam zvýšiť sebavedomie.Mení sa doba a spôsob flirtovania, čo neznamená, že flirt je nevera.

No na druhej strane  to záleží od oboch partnerov, čím viac je ten druhý taký výnimočnejší, či už humorom, samotným spôsobom správania sa, ktorý partnerovi vyhovuje, tak tým menej človek takéto formy zoznamovania či flirtu vyhľadáva.“

 

Virtuálna láska rovná sa láske platonickej?
Platonická láska
(lat. amor platonicus; slovo platonický je odvodené od mena Platón) je v psychológii, filozofii a bežnej komunikácii láska bez zmyselnosti, t. j. bez sexu (fyzickej intimity) alebo sexuálnych pocitov, teda vzťah čisto duchovný či duchovno-duševný. Niekedy si muži píšu s cudzími ženami len kvôli komunikácii, nič iné za tým nevidia. Otázka nastáva, prečo nezlepšia komunikáciu so svojou  partnerkou. Virtuálnu lásku by sme teda mohli porovnať aj s láskou platonickou a obe môžu zostať len v rovine vyznávania si citov prostredníctvom internetu. Každý z nás má tajomstvá a tie sa niekedy ľahšie prezrádzajú cudzím osobám. Ženám však nepadne dobre, ak zistia, že muži sa o každodenné radosti či starosti nedelia s nimi, ale s cudzími ženami. No ak je muž so svojou partnerkou spokojný, nepotrebuje udržiavať virtuálne priateľstvá. Je na nás, aby sme sa dostali do duše i mysli našich partnerov, aby tak nemali ani záblesk pokušenia. Pokiaľ svojmu partnerovi venujeme príliš veľa energie, lásky i času a napriek tomu ho vidíme so šibalským úsmevom pred počítačom, otázne je, či s takým partnerom budeme spokojné my.