Zvodnosť vďaka červeným perám zaručená

S červeným rúžom by sme dnes nemuseli dlho otáľať, aj keď mnoho žien sa tejto výraznej farbe na perách skôr bojí. Aj keď v minulosti boli červené pery znakom bosoriek a ľahkých žien, v súčasnosti by sme ho nemuseli báť. Sú znakom sebavedomia  a krásy a muži ich ocenia.

Zvodná vďaka červeným perám

Pery sú vďaka čerenému rúžu neprehliadnuteľné a zvodné. Krvavo červené pery sú pre mužov veľmi sexy. Odtieňov červenej je nespočetne veľa, a tak si môžeme vybrať tú správnu červenú pre seba. Či ste blondína, brunetka alebo rusovlasá, aj vy si môžete užívať krásu a plnosť pier vďaka červenému rúžu. Hoci sa červené pery spájajú s menami ako Marilyn Monroe, Greta Garbo, Scarlett Johansson, Dita Von Teese či Gwen Stefani, táto výrazná farba na perách sa objavuje aj u bežných žien. Ak viete, ako sa červená nosí, nebojte sa ju naniesť aj na svoje pery. Je bezpochybné tvrdiť, že červená je nositeľom vzrušenia a ženskosti zároveň.

Kam siaha história červeného rúžu

Červený rúž má svoju históriu, mnohé sme sa ho skôr stránili a obdivovali na perách známych herečiek z Hollywoodu. Kult červeného rúžu pretrváva už roky rokúce. Už v dobách starého Egypta kráľovná Kleopatra zdobila svoje pery červeným pigmentovým práškom. Ten získavala rozdrvením karmínových chrobákov a zmiešavala so včelím voskom. To pravé šialenstvo sa však začalo v časoch viktoriánskeho Anglicka, keď kráľovná Alžbeta na verejnosť bez svojho milovaného červeného rúžu ani nevyšla. Povesť červených pier sa zmenil na vulgárny a výstredný jeho ďalšími pokračovateľkami, ktorými boli prostitútky. V roku 1770 anglický parlament dokonca schválil zákon, podľa ktorého bola každá žena, ktorá zviedla muža pomocou červeného rúžu a dotiahla ho pred oltár, označená za bosorku a neminul ju krutý trest. Neskôr sa v zlatých dobách hollywoodskeho filmu výrazné pery vracajú vďaka herečkám ako bola  Marilyn Monroe, Brigitte Bardot alebo Sophia Loren. Červené pery sa na kozmetickom trhu objavili aj v povojnovom období a pretrvajú dodnes.

Červenej tak akurát

Pozor však na veľmi tenkú hranicu medzi eleganciou a vulgárnym zjavom. Podstatný je celkový make-up, ktorý by mal byť k výrazným perám jemnejší a správna voľba odtieňa. Červená je krásna a výrazná farba, ktorá oživí každú nositeľku, no využívajte len jediný odtieň. Aj červenej je tak akurát, ak sú v rovnakej farbe ako pery nalakované aj nechty. Rovnako zladený odtieň laku a rúžu totiž pôsobí dokonale.

Foto:profimedia

http://www.kankan.sk/clanok/krasa/dokonale-pery/409

http://sk.hairdresser-models.eu/galéria/nechty/červené-pery-a-červené-nechty_zoom.html