Známa Česká návrhárska vytvorila jedinečnú kolekciu kožených modelov

Jedna z najúspešnejších českých módnych návrhárok, Ivana Mentlová, navrhla limitovanú kolekciu koženého oblečenia ,ktorá je dostupná aj na Slovensku.

 

Spojenie dvoch známych mien
Korene tradičnej československej značky Kara siahajú až do roku1948. Značka sa zameriava na výrobu a predaj dámskej a pánskej konfekcie z pravej kože a kožušín, koženú galantériu a doplnky. Kladie zásadný dôraz na detail a prémiovú kvalitu použitých materiálov. Kožené modely sú síce drahším kúskom no majú samé výhody.  Majú dlhú životnosť, s čím súvisí aj to, že sú veľmi odolné voči poškodeniu a vydržia aj desiatky rokov. Takže počiatočná investícia, ktorá je vyššia, sa vám určite vráti. Kožený model môže raz navyše zdediť aj Vaša dcéra.

Ivana Mentlová je úspešná česká módna návrhárka, ktorá je známa svojim minimailstickým štýlom. Jej nadčasové modely obdivujú nielen Češky ale aj Slovenky. Jej spojenie so značkou Kara tak spája lokálny dizajn, kvalitu a štýlovú nadčasovosť.

 

Kara by Ivana Mentlová
Návrhárka vytvorila pre Karu mladistvú kolekciu v rockovej nálade. Kolekcia pozostáva z originálnych modelov moderného strihu a z ľahkého materiálu. Nechýbajú základné vrchné kúsky ako saká, trenčkot a tiež najobľúbenejší kúsok  – kožená bunda. Kolekciu dopĺňajú aj košele, šortky či sukne. Modely sú vyrobené z odľahčenej kože a semišu v základných a neutrálnych tónoch čo zabezpečí ľahšie kombinovanie.

 

Styling a lá Mentlová
Jednotlivé kúsky dokonale kopírujú postavu ale záleží od preferencií každého jednotlivca aký styling si zvolí a ako budú jednotlivé modely pôsobiť. Pánske strihy je možné použiť aj ako unisex, tým pádom sa z nich v dámskom šatníku stanú oversize modely. K rockovému štýlu patria samozrejme aj nezakončené lemy u sukní, vintage efekt a tieňovaná koža. Modely sú kombinovateľné navzájom, nosiť ich však môžete aj jednotlivo. Na svoje si prídu elegantnejšie dámy- kolekcia obsahuje krásne trenčkoty z brúsenej kože, ale aj drsné rockerky, ktorým návrhárka Mentlová vytvorila v kolekcii pre Karu kožené šortky, košele a sukne.

 

Zdroj: Nina Murárová
Galéria: Kara