Zlatá nálada!

To, že každá farba má svoju energiu s dokáže nás svojim pôsobením ovplyvniť je stará známa vec. A nielen to. Ovplyvňuje aj naše okolie. Napríklad modrá sa hodí na prvý pracovný pohovor, žltá ak nas čaká náročná porada alebo prezentácia. Každý z nás nejakú farbu uprednostňuje pred tými ostatnými. Alebo máme farebné obdobia-obdobie červene, bielej, zelenej. Zvyčajne ak toto obdobie skončí nemáme už potom veľmi dlho danú farbu chuť ani vidieť. Je však jedna farba, ktorá sa nám neopozerá nikdy. Zlatá. Ako ju nosiť a milovať? Jednoducho. V detailoch.

Žiariace šťastie

Zlatá farba nám robi dobre. Na duši. Je totiž farbou, pri ktorej máme pocit hojnosti a šťastia. Zlatou farbou sa dá ospravedlniť všetko. Stačí, že lacnejší alebo menej hodnotý dar zabalíte do zlatého papiera. Z výsledku budete prekvapený. V očiach obdarovaného bude mať oveľa vyššiu cenu, než akú má v skutočnosti. Vlastnosti, ktoré supluje patria medzi najcnostnejšie- veľkorisosť, šľachetnosť a idelaizmus. Ak neoplývate veľkou sebaistotou, kúpte ci hoc aj zlatý náramok v bižutérii a nasaďte si ho. Zlatá dodáva sebaistotu a sebavedomie. Je to predsa farba vládcov a víťazov, nie slabochov a porazených.

 

Nič nie je nad zlato

Kabelka, náušnice, náramky, brošňa alebo topánky v zlatej farbe by mali byť neodmysliteľnou súčasťou vašej garderóby. Prečo? Stačí sa len pozrieť na posledný výtvor geniálneho obuvníka a legendárnej dizajnérky. Sergio Rossi a Gabriella Crespi spojili svoje sily, aby vytvorili dokonalé topánky, ktoré vyzerajú skoby ani neboli z našeho sveta. Zlatá koža perforovaná ornamentmi a vytvarovaná do podoby motýľa, ktorý vám akoby mimochodom sadol na členok. Predstavte si, že koža na topánkach by bola inej farby- moderej, fialvej, čiernej… Ani jedna z nich by nedokázala vyzdvihnúť právú podstatu týchto topánok. Ide totiž o vzácny šperk. A preto prichádza do u’vahy len jedna jediná farba.

 

Neprežeňte to

Ak to zo zlatou  farbou preženiete, nedopadne to dobre. Namiesto luxusnéhe outfitu docielite skôr gýčovitý. Preto sa zlatej farby držte iba pri výbere doplnkou alebo časti odevu.

Posledným hitom sú svadobné šaty v zlatej farbe. Pôsbia, nežne, noblesne, chic. To len v prípade, že by ste sa tejto farby farieb nevedeli nabažiť.

 

zdroj: www.awomensclub.com , www.fashion-press.net, www.marieclaire.it, www.vam.ac.uk, www.womennikeblazers.com, www.redsoleboot.com, www.aliexpress.combridesdream.info, bestontop.comwww.glamour.com, glambistro.com, www.extravaganzi.com, multipearl.com, buyrolex1854.wordpress.com, dwellingintheword.wordpress.com, www.ebay.com, partycash4gold.com