Zimné – ÁNO – pre pokožku

Výkyvy počasia i prudké zmeny pri prechode z teplého suchého vzduchu do studeného znamenajú pre našu pleť poriadny šok. V zime si ju preto rozmaznávajte kvalitnými ochrannými prostriedkami. Nezabúdajte ani na  pery a jemnú pokožku v okolí očí, ktorá nemá žiadnu tukovú vrstvu. Doprajte jej špeciálny krém na výživu očného okolia.

 

Pleťový krém nesmie chýbať

V chladnom počasí sa každá pokožka stáva o čosi suchšou, preto by pleťový krém na zimu mal obsahovať aspoň dvadsať percent tukov. Ak sú v ňom aj látky, ktoré zabránia odparovaniu vody z pokožky, bambucké či kakaové maslo, mandľový, prípadne olivový olej, ktoré majú regeneračné, ochranné a výživné účinky, získali ste ďalšie bonusy, ktoré vašu pleť zjemnia a zabránia jej vysušovaniu. Výber krému závisí od typu pleti. Naša pokožka potrebuje hydratáciu aj v zime. Ak však aj po nakrémovaní máte pocit citlivej a napnutej pokožky, potom je zrejme vaša pleť dlhodobo dehydrovaná. Skúste zameniť krém za koncentrovanejšiu ochranu v podobe ampuliek alebo séra.

Extra porcia vitamínov

Okrem každodennej starostlivosti potrebuje naša pleť raz za čas aj extra výživu. Doprajte jej ju v podobe vitamínových ampuliek alebo pleťových sér. Sú to vysoko koncentrované prostriedky, ktoré pleti dodajú extra porciu výživy a bývajú oveľa účinnejšie ako denné či nočné krémy. Obsahujú vyššie koncentrácie účinných látok, ktoré vďaka jemnej štruktúre prenikajú do najhlbších vrstiev pleti. Po použití séra si na tvár môžete natrieť aj svoj obľúbený krém, ktorého účinok sérum znásobuje. Aby ste z nich vyťažili maximum, používajte ich v malom množstve dvakrát denne – ráno aj večer. Pleťové séra zlepšia vzhľad pleti a dodajú jej potrebnú rovnováhu. Vaša pleť bude hladšia a pri pravidelnom používaní séra sa viditeľne zlepší aj jej kvalita.

Masky aspoň raz za týždeň

Vitamínov a účinných látok potrebuje v zime naša pokožka oveľa viac ako v iných ročných obdobiach. Aj pleťové masky obsahujú výživné látky v koncentrovanejšom zložení a dodávajú pleti výživu a energiu. Pokojne používajte rovnakú masku ako doteraz, skúste však aj niektoré z výživných či hydratačných. Vynikajúce sú výživné masky s ricínovým olejom a regeneračnými účinkami alebo revitalizačné s bambuckým maslom a exotickými olejmi, ktoré ošetria dehydrovanú, krehkú a popraskanú pokožku. Masky si vyberajte podľa typu svojej pleti a v zime ich nanášajte vždy v hrubej vrstve. Podporia prekrvenie pokožky a udržia v nej teplo. Ak máte pleť so sklonom k tvorbe vyrážok, potrebujete hĺbkovo čistiacu masku, ktorá ju zjemní, zbaví prebytočného mazu a nečistôt. Nezabúdajte tvár pravidelne zavlažovať hydratačnými maskami s vitamínom E.

Zimný mejkap

Pleťové líčenie v zime vlastne vytvára bariéru a chráni pokožku pred chladom a nepriaznivými vplyvmi. Pre každý typ pleti existuje vhodný mejkap, ktorý by mal v zime obsahovať aj UV filter. Odborníci na krásu nezabúdajú zdôrazniť, aké dôležité je večer pleť dokonale vyčistiť, pretože v noci pokožka najlepšie vstrebáva výživné látky z krémov i sér. Nezabúdajte preto ani na pravidelné odličovanie a v zime si vyberajte šetrnejšie odličovacie a čistiace prípravky bez obsahu alkoholu.

Dobrá rada:
Ak večerné čistenie pleti výnimočne zanedbáte, dôkladne sa odlíčte ráno, urobte si píling, prípadne aj masku. Nechajte pleť trochu zrelaxovať, až potom sa nanovo nalíčte. Píling, ktorý zbavuje pokožku odumretých buniek, môžete pokojne zaradiť do svojej starostlivosti o pleť počas celého roka. V zime pomáha urýchliť regeneráciu pokožky a dodáva jej sviežosť.

Náš tip:  Ak sa vám v chladnom počasí vytvárajú na tvári aj rozšírené červené cievky, vyberte si krémy s látkami, ktoré pôsobia proti vytváraniu žiliek. Zväčša majú na obale  napísané rosacea a sú určené na citlivú  pleť.

Autor: -aka-