Zima končí, pripravte si svoj šatník na jar

Trendy na rok 2016 sú už jasne dané – šatník ovládnu výrazné farby, geometrické tvary aj etno vzory. S tým sa vynára praktická otázka. Ako farebné kúsky prať? Celkový dojem môžeme pokaziť totižto nielen zlým výberom outfitu, ale aj nosením jeho prepratej verzie. Teraz je koniec trápenia. Henkel prináša revolučnú novinku – obrúsky Colour Catcher, ktoré jedinečnou technológiou pritiahnu a udržia akékoľvek farbivá a tak zabránia zafarbeniu oblečenia.  

Šatník ovládnu kontrastné farby
New York Fashion Week odhalil v predstihu, na čo a môžeme tento rok tešiť. Návrhári si pre nás pripravili odvážny koktail farieb, ktorý dá zbohom fádnosti zemitých odtieňov. Na vešiaky každej trendsetterky by mali čoskoro pribudnúť výrazné kúsky vo farbách oranžovej a mangovo žltej. Tradičnejšími farbami, ktorým patrí jar 2016 sú sýte i nežné odtiene modrej a zemité tóny hnedej. Viaceré značky kombinujú farby v podobe rôznych vzorov, od klasického námorníckeho až po etno vzory. Teraz sa konečne pri ich kúpe nemusíte zaťažovať otázkou: Ako budem takého farbené kúsky prať?

Pre všetkých, ktorí nevedia triediť, nechce sa im triediť alebo nemajú ako nakombinovať oblečenie do bubna práčky prichádza revolučná novinka – Colour Catcher. V tomto prípade sa v malom obrúsku skrýva veľká technológia. Môžete prať oblečenie hocijakej farby spolu bez toho, aby ste sa obávali ich vzájomného sfarbenia. To platí aj pre viacfarebné oblečenie, ktoré je častým dôvodom pre plač po vybratí z práčky.

Povedzte NIE nehodám
Snáď ani neexistuje mrzutejší pocit, ako keď vytiahneme z práčky náš obľúbený kus oblečenia, zafarbený od zvyšnej bielizne, s ktorou bol praný. Nehody sa pritom stávajú bežne. Stačí pootvorený bubon práčky a vhodené červené ponožky od sestry či modré tričko od priateľa. Inokedy stojíme pred nerozlúsknuteľným problémom: ako prať čierne šaty s bielym golierom, námornícke tričko alebo dvojfarebnú sukňu? Sú veci netriediteľné alebo do bubna práčky nekombinovateľné s ničím iným. Prať ich po jednom je otrava. Prať ich ručne ešte väčšia katastrofa. Čo ale s nimi? S novinkou Colour Catcher sa už viac trápiť nemusíte.

Doprajte si nákup trendového oblečenia tejto sezóny bez obáv. Byť túto jar IN, to znamená zaradiť do svojho šatníka oblečenie pripomínajúce módu 70-tych rokov: geometrické tvary na sukniach, šatách, nohaviciach, blúzkach i jarných plášťoch, hranatých tvarov a prúžkované oblečenie. Vo veľkom to tento túto jar „rozbalia“ i strapce. Stanú sa nielen súčasťou kabeliek, ako tomu bolo minulý rok, no ozvláštnia aj sukne a šaty.

Ako Colour Catcher funguje?
Obrúsky Colour Catcher majú v sebe kladný náboj, pričom rozpustené farbivá z farebnej bielizne sú nabité záporne. Vďaka pokrokovej technológií, Colour Catcher priťahuje voľné farbivá, ktoré sú uvoľnené do pracieho roztoku. Obrúsok sa jednoducho správa ako magnet: pritiahne a udrží akékoľvek farbivá, uvoľnené z praných textílií do vody. Novinka funguje ako prevencia nehôd pri praní. Zároveň chráni farby pred ich zošednutím. Navyše, nemusíte sa obávať žiadnych chemikálií. Celá alchýmia je založená na fyzikálnom princípe. Obrúsky sú vyrobené zo 100% prírodného materiálu a po praní ich môžete jednoducho zahodiť do koša na papier, keďže sú recyklovateľné. Colour Catcher je dostupný v maloobchodoch za 3,49€ za 10 ks balenie a v prípade 20 ks balenia za 5,49€.

A pamätajte: väčšinou investujeme nemalé peniaze do nášho šatníka. Potrpíme si na kvalitu a značky. Svoju pozornosť by sme ale rovnako mali venovať pracím prostriedkom. Vyberať si spomedzi nich tie kvalitné a inovatívne. Chráňte tým vaše drahocenné kúsky a šetrite peňaženku. Najmä počas jarných mesiacov je výber vhodného pracieho prostriedku kľúčový.