Žiarlivosť a my ženy

Žiarlivosť

Poznáte to, váš priateľ či manžel ide niekde s kamošmi na pivo, drink či na služobnú cestu a my si už predstavujeme tie najhoršie scenáre toho, ako to môže dopadnúť. Predstavujeme si tisícky žien, ktoré sa tam môžu pri tom vašom milovanom ocitnúť a všetky nemožné scenáre. Je skutočne žiarlivosť zlá vlastnosť alebo len treba vedieť ako ju ovládať?

Žiarlivosť ako taká sa môže prejaviť všelijako. Niektorí sú tak povediac „zdravo“ žiarliví a teda ide o žiarlivosť, kedy svojho milého ľúbite tak veľmi, že hoci svoju žiarlivosť nedáte až tak najavo, ale v duchu, v kútiku srdca máte takú jemnú šteklivosť z toho, ako vám na tom druhom záleží a bojíte sa o neho.

Určite poznáte aj tie nevinné hádky so svojím priateľom o tom, keď vám naschvál začne hovoriť o nejakej svojej kolegyni či dievčine, ktorú stretol okolo a čaká na vašu reakciu. Čaká práve na to, či ukážete najavo svoju žiarlivosť a to, že vám na ňom skutočne záleží a že ho ľúbite. To je jednou zo spôsobov, ako niekto prejavuje svoju žiarlivosť. No existujú aj ženy, či muži, ktorí sú, a to doslova, chorobne žiarliví, chorobne závislí na svojich partnerkách. A to je už ten horší prípad, pretože svoju žiarlivosť vôbec nepotláčajú, priam naopak, dávajú ju tak najavo, že to niekedy môže skončiť katastrofálne. Najhoršie je to vtedy, ak ide fakt o nezmyslenú žiarlivosť, kedy je manželka doslova „pripútaná“ k svojmu manželovi, nesmie sa stretávať nielen s mužmi, ale častokrát ani so ženami. Vtedy by sa už fakt ten druhý mal zamyslieť nad tým, odkiaľ pokiaľ vedú hranice žiarlivosti a či tento prípad sa dá ešte považovať za žiarlivosť a vôbec za lásku.

Ak chcete dať pocítiť svojmu partnerovi to, ako vám na ňom skutočne záleží, urobte to krajším spôsobom ako tým, že na neho budete žiarliť. Ovládnite svoje pocity a niekedy až prehnanú intuíciu a skúsme svojmu drahému možno viac dôverovať. Vraví sa aj, že kto nežiarli, nemiluje. Myslím, že na tom bude nejaký ten kus pravdy, hm, čo myslíte?

Autor: Miriama L.
Foto: Shutterstocl

žiarlivosť