Žehlenie vlasov áno alebo nie?

Poznáte to. Žehlička na vlasy dnes nechýba skoro žiadnej žene, ktorá chce vyzerať krásne s pekne upravenými rovnými či vlnitými vlasmi. Keďže vlasy sú korunou našej krásy, nechceme, aby sa nám častým žehlením zničili. Je teda správne žehliť si vlasy? Alebo ako by mal vyzerať správny postup pri žehlení našej „korunky“? Prvou základnou vecou, ktorú by sme mali spraviť ešte pred žehlením je naniesť ochranný sprej, ktorý nájdeme v hociktorej drogérií. Ochranný sprej vaše vlasy ochráni pred zvýšenou tepelnou úpravou. Ďalším krokom je, aby ste sa uistili, že vaše vlasy sú dobre vysušené, pretože tým, že vaše vlasy začnete žehliť a počujete syčanie alebo stúpajúcu paru, to je ten signál, kedy vaše vlasy trpia a ničia sa. Preto sa vždy uistite, že vaše vlasy sú pripravené na žehlenie. Podobnou chybou je, ak si nanesiete nejaký prípravok na lesk vlasou ešte pred žehlením vlasov. Preto najprv vyžehliť, až potom nakoniec zafixovať rôznymi prípravkami, ktoré oživia vašu hrivu. Jednou z posledných, avšak nie nezanedbateľných vecí je, keď zabudnete na to, že príliš vysoká teplota, ktorú si na žehličke nastavíte, tiež nepomôže vaším vlasom k tomu, aby ste ich mali krásne ešte dlhé roky. Príliš vysoká teplota, možno hovoriť okolo 200 stupňoch vie naše vlasy natoľko vysušiť a zničiť, že budú potrebovať dobrú regeneráciu a starostlivosť. Naopak, nie je vhodná ani príliš nízka teplota. Tým, že si nastavíme teplotu okolo 150-160 stupňoch v celziách spôsobíme to, že jednotlivé pramienky našich vlasov budeme musieť viackrát prežehliť. Ideálnou variantou je, zlatí stredná cesta, ak si zvolíme takých 180 stupňoch a predídeme spáleniu aj rýchlejšiemu vyžehleniu vlasov. Samozrejme, nezabúdajme, že každodenné žehlenie naše vlasy ničí a my o pár mesiacov zistíme, že naše vlasy sú mdlé, riedke a vysušené. Preto čo najmenej budeme naše vlasy žehliť, tým to bude pre naše vlasy lepšie a budú krásne a zdravé aj o niekoľko rokov. Nezabúdajme, že práve vlasy sú to, čo si ľudia všimnú ako prvé.

Poznáte to. Žehlička na vlasy dnes nechýba skoro žiadnej žene, ktorá chce vyzerať krásne s pekne upravenými rovnými či vlnitými vlasmi. Keďže vlasy sú korunou našej krásy, nechceme, aby sa nám častým žehlením zničili. Je teda správne žehliť si vlasy? Alebo ako by mal vyzerať správny postup pri žehlení našej „koruny“?

Prvou základnou vecou, ktorú by sme mali spraviť ešte pred žehlením je naniesť ochranný sprej, ktorý nájdeme v každej drogérií. Ochranný sprej vaše vlasy ochráni pred zvýšenou teplotou.

Ďalším krokom je, aby ste sa uistili, že vaše vlasy sú dobre vysušené, pretože tým, že vaše vlasy začnete žehliť a počujete syčanie alebo stúpajúcu paru, vtedy vaše vlasy trpia a ničia sa. Preto sa vždy uistite, že vaše vlasy sú pripravené na žehlenie.

Podobnou chybou je, ak si nanesiete nejaký prípravok na lesk vlasov ešte pred žehlením. Preto najprv vyžehliť, až potom nakoniec zafixovať rôznymi prípravkami, ktoré oživia vašu hrivu.

Jednou z posledných, avšak nie nezanedbateľných vecí je, keď zabudnete, že príliš vysoká teplota  tiež nepomôže vaším vlasom k tomu, aby ste ich mali krásne ešte dlhé roky. Príliš vysoká teplota, (okolo 200 stupňov) vie naše vlasy natoľko vysušiť a zničiť, že budú potrebovať dobrú regeneráciu a starostlivosť. Nie je vhodná ani príliš nízka teplota. Tým, že si nastavíme teplotu okolo 150-160°spôsobíme, že jednotlivé pramienky našich vlasov budeme musieť viackrát prežehliť. Ideálnou variantou je, zlatá stredná cesta, ak si zvolíme 180 stupňov, predídeme spáleniu aj rýchlejšiemu vyžehleniu vlasov.

Samozrejme, nezabúdajme, že každodenné žehlenie naše vlasy ničí a my o pár mesiacov zistíme, že naše vlasy sú mdlé, riedke a vysušené. Preto čo najmenej budeme naše vlasy žehliť, tým to bude pre naše vlasy lepšie a budú krásne a zdravé aj o niekoľko rokov. Nezabúdajme, že práve vlasy sú to, čo si ľudia všimnú ako prvé.

Autor: Miriama L.
Foto: Ingimage