Ako zbaliť chlapa (30+)?

Ako zbaliť chlapa?

Toto je jedna z najčastejších viet, ktorú zadávame do internetového vyhľadávača. Ale pozor! Hovorím o NÁS dospelých ženách, ženách po 30tke, prieskum sa týkal nás slobodných, rozvedených matiek, ktoré nehádžu flintu do žita, túžia po láske, túžia po chlapovi svojich snov, len, AKO HO ZBALIŤ?

Iný prieskum uvádza, že najviac vzťahov vzniká na škole a v práci. Ale, keď sú školské časy dávno za vami a v práci ste obklopené samými ženami, ženatými mužmi, nepoužiteľnými chlapmi, alebo nikým, problém je aj v tom, kde ho nájsť?! Viem, kde ho nenájdete – doma. Ak máte úprimnú snahu nájsť si vzťah aj v menej atraktívnom veku, ktorý si už vaše diskotékové časy ani len nepamätá, neseďte na zadku a choďte medzi ľudí. Stretávajte sa s priateľmi, možno do partie príde aj niekto NOVÝ. Objednajte sa na kurz – varenia, jazykový, hocijaký. A kade chodíte, choďte s otvorenými očami. Nemajte žiadne očakávania, žiadny cieľ. Kto nemá očakávania, nepozná sklamania, kto hľadá svoj vysnívaný mužský ideál,  nevšíma si tých skvelých mužov, ktorých stretáva cestou za svojim zidealizovaným cieľom.

A keď ho už stretnete, zbadáte ho, vídavate ho pravidelne cestou do práce, prichádza otázka, ako na to? Osloviť ho, nehať to na neho? Kedysi dávno, keď sme mali 17, 18 rokov to bolo tak jednoduché, prirodzené, rýchle, ale teraz, v našom veku, obklopené deťmi a spoločenskými normami, poznačené sklamaniami, odmietnutiami zrazu nevieme, čo robiť. Kamarátky vám možno poriadia – choď za ním, nestrácaj čas čakaním, kto vie kedy sa rozhýbe, možno je len hanblivý, časy dvorenia a písomných pozvaní na rande sú dávno za nami. Tak bež a na kávu pozvi ty jeho. OMYL!

Áno, aj my ženy nosíme nohavice, máme právo voliť a zastávame riadiace funkcie vo firmách aj v politike, ale na tomto sa nič nezmenilo. Chlapi nás chcú dobíjať! Chlapi nechcú, aby sa naša emancipácia prejavila ešte aj v nadväzovaní kontaktu. A aj keby ste sa mu neviem ako páčili, keď sa mu bez roboty ponúknete na tácke, zaspieva si slová jednej Elánovky – Veci ľahko získane sa ľahko stratia v prievane.

Vašou úlohou nie je povedať mu, že sa vám páči, ale dať mu najavo, že sa vám páči – očným kontaktom! Ja viem, že v jeho blízkosti sa vám roztrasú kolená, srdce vám ide vyskočiť z hrude a jediné čoho ste schopné je sklopiť zrak alebo sa tváriť, že ho nevidíte, že je pre vás vzduch, ale vy musíte urobiť presný opak. Pozrite sa mu priamo do očí, usmejte sa – to je to najmenej a zároveň to najviac čo môžete a musíte v tej chvíli urobiť. Bez toho vás žiadny normálny chlap, ktorý stojí za to, neosloví! Žiadny inteligentný chlap nechce zažiť odmietnutie a preto „tí dobrí chlapi“ nechodia len tak za babami, neoslovia ich na ulici, či na križovatke. On to spraví,  ale až keď sa uistí, že ho vnímate, registrujete a že sa vám páči. Túto informáciu  mu pošlete, v tomto presvedčení ho utvrdíte a silu k zoznámeniu do neho vlejete svojim pohľadom a úsmevom. Tak neváhajte, spravte to. To najhoršie čo sa vám môže stať je, že vám ten úsmev neopätuje. A to vás bude štvať omnoho menej ako to, že ste sa na neho nikdy neusmiali a on šiel za inou, za tou, ktorá to spravila.

Autor: Eva
Foto:
Dreamsreem

Ako zbaliť chlapa?