Zázračný fresh džús

Detoxikácia organizmu nie je žiadna novinka, zmienky o nej existujú už dávno. Očista organizmu čerstvými šťavami dokáže naozaj zázraky! Čistí orgány, tkanivá a aj krv od nahromadených toxínov a je to veľmi dobrá a rýchla pomôcka pri únave a strese.

Slavná Rohsaft Kur

Liečba pitím čerstvo vystavených štiav sa používa aj v mnohých kvalitných svetových liečebných centrách. ?Štandardné teórie výživy neboli schopné úplne vysvetliť, prečo pitie výlučne ovocných štiav po dobu od dvoch do niekoľkých týždňov dokáže také zázraky, pretože práve slovo ?zázrak? použili tí, ktorý mali s Rohsäftem osobnú skúsenosť? (L. and S. Kenton in Syrová strava). Pitie čerstvých, nielen ovocných, ale aj zeleninových štiav pomáha hlavne pri očiste tráviacej sústavy. Už po jednom dni sa cítite ?ľahšie? a lepšie – telo nemusí tráviť a túto ušetrenú energiu využíva na očistu organizmu. Ak zbavíme naše telo toxínov, môžeme si všimnúť aj celkom rýchly úbytok hmotnosti, upravuje sa krvný tlak, cholesterol aj kyselina močová. Po pár dňoch sú výsledky viditeľné nielen na tele, ale aj na tvári. Pleť sa vypne, pokožka žiari a vrásky sú menšie. Neveríte?

Pripomeňme si, že na bunečnej úrovni je príčinou starnutia spomalenie normálnych metabolických procesov v dôsledku nahromadenia odpadov a toxínov v bunke. Tieto odpady nie sú výsledkom pôsobenia času, ale hromadia sa v dôsledku stresu a vďaka nesprávnej výžive. Má sa za to, že diéta skladajúca sa výlučne z pitia čerstvých ovocných a zeleninových štiav zabraňuje, aby sa v bunkách hromadili toxíny a odpady, ktoré postupne otravujú telo a spôsobujú jeho predčasné starnutie.

Pitie štiav spúšťa akési upratovanie, očistnú kúru, pretože poskytuje tráviacemu systému odpočinok a zdokonaľuje schopnosť tela zničiť mŕtve, choré a poškodené bunky. Bohatá koncentrácia živín v šťavách rovnako posilňuje telesný imunitný systém? (L. and S. Kenton in Syrová strava). Ak práve riešite v hlave nezmysel tejto kúry :)kvôli obľúbeným:) pesticídom a ďalším látkam, mám pre Vás skvelú správu. Mnohí veria, že po odšťavení zeleniny a ovocia, všetky chemické látky ostávajú v dužine a Vy pijete len zdravú šťavu bohatú na enzýmy a vitamíny.

Ak očistu organizmu zvažujete a ste v skvelom fyzickom stave, môžete bez problémov piť ovocno-zeleninové šťavy po dobu troch dní. Ak uvažujete o dlhšej detoxikácii alebo máte zdravotné problémy, je dobré poradiť sa so svojim lekárom. Taktiež je vhodné v prípadoch dlhšej detoxikácie si zobrať dovolenku a oddychovať , pretože detoxikáciu sprevádzajú často nepríjemné sprievodné javy očisty organizmu – bolesti hlavy, podráždenosť, vyčerpanosť, malátnosť a pod. – ktorých sa síce netreba báť, no je dobré o nich dopredu vedieť. Odporúčam film Fat, sick a nearly dead (Tuční, chorí a skoro mŕtvi), ktorý bol pre mňa veľmi inšpirujúcim.

Taktiež je vhodné poobzerať sa po kvalitnejšom odšťavovači, ktorý sa dá zohnať na našom v trhu aj v dobrých cenách. Dôležité hlavne počas detoxikácie je vyhýbanie sa alkoholu, cigaretám, kofeínu, cukru, mliečnym výrobkom a samozrejme mäsu v akejkoľvek forme a v akomkoľvek množstve a nezabúdať okrem štiav piť aj čistú bezbublinkovú vodu.

(Zdroj: Kenton L. and S.: Syrová strava. Pragma Praha 2007)