Zariaďte si krásnu kúpeľňu pomocou pár jednoduchých krokov

Kúpeľňa je často podceňovaný priestor. Pritom s pár jednoduchými vylepšeniami môžete takmer akúkoľvek kúpeľňu premeniť na domáci wellness priestor, v ktorom si skutočne oddýchnete napríklad aj pri čistení zubov. Ako na to? Stačí vám hodinka času a pár korún – az vašej kúpeľne sa razom stanú malé domáce kúpele.

 

Zbavte sa všetkého, čo nepotrebujete

Prvým krokom k vytvoreniu útulnej kúpeľne je… áno, vyhadzovanie. Vyhadzovanie všetkého, čo ste už dlho nepoužili a pravdepodobne ani nepoužijete. Všetky tie riasenky a kozmetika, čo už majú dávno svoje najlepšie dni za sebou nepatria do kúpeľne, ale do koša. Nielenže prekážajú, ale dokonca vám môžu po určitej dobe aj uškodiť – takže šup s nimi rýchlo preč.

Poupratovať by ste mali aj veci, ktoré síce používate, ale nie denne. Tie dajte ideálne do zatváracích skriniek alebo úložných boxov. V otvorenom priestore by malo byť len to, čo používate denne a ideálne vám robí radosť aj svojim dizajnom.

Doplňte kúpeľňu o dotyk prírody

Prírodné materiály, ale predovšetkým izbové rastliny , dokážu z každej miestnosti urobiť priestor ideálny pre odpočinok. Do kúpeľne je vhodné kvety umiestniť, ak máte dostatok svetla alebo volíte rastliny, ktoré ho príliš nevyžadujú. Kúpeľňu môžete oživiť aj voľbou vhodné prírodná vôňa .

Užite si hebučké uteráky, ktoré vašej kúpeľni dodajú šmrnc

Textil je dôležitou súčasťou každej miestnosti, či už ide o obliečky, povlaky, závesy… a samozrejme aj v kúpeľni má svoje miesto.

Hebučký uterák z bambusu či bavlny, do ktorého sa po sprche zababušíte, dodá kúpeľni šmrnc a vám pocit dokonalého luxusu.

Ďalšia textilná vec, ktorá kúpeľňu oživí a dodá jej vaše najobľúbenejšie farby, je napríklad príjemná kúpeľňová podložka, ktorá vás ochráni pred chladom i skĺznutím.

Ako vidíte, vyčarovať aj z vašej kúpeľne útulné miesto pripomínajúce kúpele, nie je nijako zložité. Stačí pár chvíľok času a možno nejaká drobná investícia – a do wellness už ani nemusíte.

Zdroj: Tomáš K.