Zaostrené na krásu prináša náramný pohľad na slovenskú módu

Slovenská fotografia má pár silných mien. Bez diskusie medzi nich patrí aj Karol Kállay. Tento renomovaný slovenský fotograf sa niekoľko desaťročí živil ako módny fotograf. Aj napriek tomu, že o tomto významnom mužovi vyšlo niekoľko publikácií túto jeho časť tvorby nikto nezdokumentoval. Až teraz. Kniha Zaostrené na krásu je krásnym pamätníkom tejto jeho etapy tvorby.

Hodnotný obsah aj vizuálna stránka
Módna fotografi na Slovensku nemá nijako výrazné korene či históriu. O to cennejšie je, že mladí ľudia okolo výtvarníka a pedagóga Richarda Kučeru Guzmána sa rozhodli, že vydajú knižne jednu veľmi výraznú časť tejto skladačky.

Keď som videla tento chystaný projekt na Startlabe, neváhala som ani minútu. Rovno som si knihu objednala- teda rovnou dve.

Krásne krásna kniha
Musím povedať, že vizuálne a grafické spracovanie knihy je na veľmi vysokej úrovni. Počnúc obálkou cez kvalitný papier až po autorské písmo. Samotná obálka má niekoľko estetických a sémantických vrstiev. Je hravá, symbolická a nápaditá. Text je na striedačku v angličtine a slovenčine rozdelený veľmi prehľadne a s ohľadom na celkový estetický výsledok.

Fotografia ako svedectvo
Kniha mapuje viac ako tridsať ročnú etapu Karola Kállaya ako módneho fotografa. Okrem toho, že máme jedinečnú šancu nahliadnuť aj do zákulisia takýchto fotení, veľmi cenné sú okrem samotných modelov aj pohľady na starú Bratislavu.

Autor: AVE
Zdroj foto: starlab.sk/karol-kallay