Začnite sezónu bez škvŕn

Pigmentové škvrny trápia ženy so všetkými typmi aj odtieňmi pleti. Zabojujte proti nim ešte predtým, ako sa objavia a vkročte do opaľovacej sezóny zdravo.

 

Slnko konečne svieti ako má a priesvitný odtieň pokožky, ktorý sme si vypestovali počas zimy sa čoskoro stane minulosťou. No čím je pleť bledšia, tým viac by ste mali na prvom slnku dbať o jej ochranu. Ostré slnko totiž môže na nechránenej pleti spôsobiť nielen hlboké vrásky, ale aj nepekné fľaky, ktoré môžu ako pripomienka na teplé lúče zostať na tvári celý život.

Raz za týždeň si doprajte prírodný píling tváre
Ak vás trápi nepravidelné opálenie alebo tvorba neestetických pigmentových škvŕn, predchádzajte problémom pomocou rýchleho pílingu. Stačí ak si raz za týždeň odstránite z tváre odumreté bunky jemnou masážou. Pokojne na to použite prírodné prostriedky ako cukor, soľ alebo aj mletú kávu. Pravidelný prírodný píling jemne odstráni odumreté bunky a zaručí pleti rovnomernejšie opálenie.

Doprajte jej UVA a UVB ochranu
Slniečko si vás nájde všade, aj na krátkej prechádzke z kancelárie na obed alebo pri návrate z práce. Preto nikdy nepodceňujte dôkladnú ochranu kože pred slnečným žiarením. Zabráňte predčasnému starnutie pleti a do podkladového alebo klasického denného krému pridajte trochu ochranného krému na tvár s UVA a UVB ochranou. Najlepšie je použiť najvyšší faktor.

Dôležitá bodka
Pri výbere dekoratívnej kozmetiky, najmä mejkapu, ktorý budete používať na jar a v lete si všímajte, či majú produkty ochranný faktor. Dôležitú úlohu zohráva aj aktívna ochrana pier. Ich jemná koža je totiž veľmi náchylná na rýchle spálenie od slnka aj na predčasné starnutie. Nezabudnite ich hydratovať balzamom s ochranným faktorom alebo používajte rúže či lesky s UVA a UVB ochranou.

Autor: -aka-