Zabaľte to do plastu!

Vo všeobecnosti je v súčasnosti boom prírodných materiálov. Ľan, bavlna, hodváb. Odráža to celkový trend, kedy si ľudia stále častejšie uvedomujú, že práve v týchto materiáloch sa ich telo cíti najlepšie. Hádam najmarkantnejšie sa to odráža v stravovaní. Bio potraviny sa stávajú doslova životným štýlom. Ale móda  je predovšetkým hra. Pre mnohých dokonca rozkoš. A preto tak, ako v jedle aj tu si z času na čas môžeme dopriať nejaký prehrešok. Jedným, ktorý by vám určite nemal chýbať, je doplnok z priehľadného plastu.

Všetko na očiach

Pokiaľ sa vyberiete na pláž alebo na kúpalisko rozhodne by ste si mali veci zbaliť do veľkej priesvitnej tašky. Oživením môže byť kožená alebo látková obruba. V rovnakej farbe je zvyčajne aj vnútorné vrecko. Vtip spočíva v tom, že sa môžete pohrať s jej obsahom tak aby to ladilo alebo vytvárať rôzne kontrasty a farebné kombinácie.

 

Bez zbytočností

Z lesklého plastu môže byť aj kabelka. V tomto prípade je potrebné si dať pozor na neporiadok. Výhodu je, že takáto kabelka vás naučí nenosiť zbytočnosti a mať v nej všetko upratané. Pokiaľ je táto podmienka pre vás nezvládnuteľná, zvoľte kabelku, ktorá je látková a len z vrchnej časti obtiahnutá plastom.

 

Proti dažďu

Samostatnou kapitolou plastového kráľovstva sú pršiplášte. Už dávno neplatí, že ide o neforemný igelit, ktorý si prehodíte cez seba. Naopak. Sú vyslovene krásne. Dokazuje to aj kolekcia značky Burberry.

 

Na nohu

Topánky môžu byť rovnako umelé! Príkladom je brazílska značka Melissa, ktorá je povestná svojimi večne voňajúcimi topánkami a hviezdnymi spoluprácami. Jednu z kolekcií pre nich vytvoril dokonca aj sám Karl Lagerfeld. V prípade, že zatúžite po plastových topánkach overte si, že firma spracúva prírodnú gumu, ktorá nohe nevadí.

 

Zdroj: bronxy.blog.cz, http://www.asos.com/, www.emporiumbrands.com, dressedinfashion.wordpress.com, www.stajl.sk, www.budstylova.sk, beautybubblesk.blogspot.com, www.aliexpress.com, www.pinterest.com, www.asos.com