Vyslovene letné topánky

V čase dovoleniek, letných kúpalísk, slnka a opaľovacích krémov sa človek cíti oveľa viac uvoľnený, radostný, viac v pohode. Podľa toho si aj volíme oblečenie, krátke, kratšie, najkratšie.  Zhadzujeme vrstvy, chceme sa cítiť čo najpohodlnejšie priamo úmerne nášmu vnútornému naladeniu. Jedným z najvýraznejších prejavov leta a pocitu, ktorý nám toto ročné obdobie prináša sú flip-flopy alebo žabky.

Obuv, ktorá je na leto mimoriadne praktická, pohodlná a navyše sa hodí takmer ku všetkému.

 

Môžete ich nosiť často, ale nie stále

Flip flopy aj napriek tomu, že mnohým z nás môžu pripadať mimoriadne pohodlné, nie sú vhodné na nepretržité nosenie. Pocit pohodlnej topánky je v tomto prípade zdanlivý, pretože pri chôdzi ich neustále pridržiavame prstami, sú pomerne nestabilné a preto je chôdza pre celé naše telo oveľa väčšou záťažou. Pri výbere tohto typu obuvi si určite nekupujte lacné varianty, ktoré sú vyrobené z umelých materiálov, ktoré pre chodidlá nie sú vhodné.

Aj napriek tomu, sa noseniu flip flopov nemusíme obávať, práve naopak mali by sme si ich vychutnávať a užívať. Majú v sebe veľkú dávku neformálnosti a letnej atmosféry. Koniec koncov, existujú aj kožené flip flopy s anatomicky tvarovanou podrážkou.

 

Aj do voza aj do koča

Žabky už dávno nie sú topánky, ktoré si obujeme len na pláž alebo na vychádzku so psom. Miešanie elegantného oblečenia s neformálnymi prvkami, je stále viac a viac v móde. Preto sa nebojte si z času na čas obuť flip flopy aj do práce k elegantnej úzkej sukni s blúzkou, budete nielen vyzerať, ale sa aj cítiť skvele.

Najväčším trendom je kombinovať žabky s džínsami alebo dlhými šatami. Kontrast je aj v tomto prípade bod k dobru. Veselá a žiarivá farba vašich flip flopov vám nielenže zlepší náladu, ale vášmu outfitu dodá šťavu.

 

 

Zdroj: www.treehugger.com, toryburch.com, www.examiner.com, pictify.com, www.fussynation.com, www.melshoes.com, www.lyst.com, www.abercrombie.com, www.wetpaint.com, inspiredbyeleanorcalder.tumblr.com, theinbetweengirls.com, glambistro.com