View-Master – okuliare na virtuálnu realitu od Mattela sú tu! Zabavia deti aj dospelých.

okuliare na virtuálnu realitu od Mattela sú tu!

Virtuálna realita začína byť dostupná širokej verejnosti. Už od polovice októbra bude možné zakúpiť novinku od Mattela – okuliare na virtuálnu realitu View-Master. Dizajnový produkt sa zaraďuje medzi najdostupnejšie zariadenia pre širokú verejnosť, ponúka totiž najpriaznivejší pomer ceny a kvality.

Okuliare na virtuálnu realitu View-Master fungujú na princípe vloženia smart telefónu do okuliarov, telefón potom slúži na spustenie aplikácie, ale taktiež ako displej. Jediné parametre, ktoré musí smart telefón spĺňať, sú zodpovedajúce rozmery telefónu od 4 do 6 palcov a implementovaný gyroskop. Z hľadiska užívateľského pohodlia je prínosom View-Mastera, oproti iným zariadeniam na trhu v podobnej cenovej hladine, plastové prevedenie. Pri porovnaní s kartónovými verziami ponúka dlhú životnosť. Jeho pádu na zem a rozbitiu bráni praktická šnúrka okolo ruky. Pohodlné užívanie zabezpečujú pogumované okraje, ktoré dokonale odtienia užívateľa od okolitého svetla a priestoru. Cieľom je totiž zabezpečiť čo najvierohodnejší zážitok z virtuálnej reality. Ani o telefón nemusí mať užívateľ obavy, vo vnútri View-Mastera je pevne uchytený a samovoľné vypadnutie je nemožné aj kvôli poistke na okuliaroch.

Keďže je View-Master primárne určený pre deti od 7 rokov, rozhodujúcim aspektom pri kúpe je nepochybne jeho zdravotná nezávadnosť. Podobne ako všetky produkty spoločnosti Mattel, prešli aj okuliare na virtuálnu realitu nevyhnutným testovaním, produkt bol naviac pripravený v spolupráci s očnými lekármi a jeho užívanie je pre detský zrak bezpečné.

Zážitkové balíčky ponúkajú zábavu aj vzdelávanie zároveňokuliare na virtuálnu realitu od Mattela sú tu!
Spolu s View-Masterom uvádza Mattel na trh tiež päť zážitkových balíčkov, z ktorých niektoré boli pripravené v spolupráci s National Geographic či Discovery Channel. Tieto virtuálne encyklopédie s názvami Divoká príroda, Vesmír, Ciele cesty, Podmorský svet a Dinosauri prenesú užívateľa do verne simulovaného prostredia. Okrem návštevy virtuálneho safari či vesmíru naňho čakajú poučné informácie, doplňujúce fotografie a videá či minihry. Deti sa vďaka balíčkom v okamihu ocitnú v inom svete a budú sa môcť doslova dotknúť divokých zvierat či dinosaurov. Naviac sa mnohému priučia. View-Master tak popri zábave predstavuje aj nové poňatie vzdelávania detí.

Zážitkové balíčky je možné zakúpiť v špeciálnom balení alebo zaobstarať si ich ako aplikácie. Balíčky vo fyzickej podobe však ponúknu obsah naviac. Obsahujú špeciálne kotúče, ktoré pri použití okuliarov View-Master sprostredkujú tzv. rozšírenú realitu, teda tú, ktorá spája digitálnu projekciu a reálne prostredie. Práve kvôli zážitkovým balíčkom, ale aj ďalším edukativnym, voľne dostupným aplikáciám, je produkt určený primárne pre deti od 7 rokov.

View-Master sprístupní aj voľne dostupné aplikácie pre virtuálnu realitu
Veľkou výhodou View-Mastera je univerzálnosť. Okrem oficiálneho obsahu od Mattela na ňom budú môcť uživatelia vyskúšať aj voľne dostupné aplikácie na virtuálnu realitu. K dispozícii je ich pre operačné systémy iOS (App Store) či Android (Google Play) množstvo a potešia deti aj dospelých. Na výber tu nájdu virtuálne hry, 360° videá, krátke filmy či virtuálne zážitky. Napríklad s 360° videami sa užívatelia prenesú na fascinujúce, verejnosti bežne neprístupné, miesta či do svetoznámych metropol. Skúsiť však môžu aj rôzne adrenalínové zážitky.

View-Master a zážitkové balíčky sú na slovenskom trhu od polovice októbra 2016. K zakúpeniu budú v obchodoch Alltoys a Alza.sk. Odporúčaná cena za View-Master je 35,99 eur a za zážitkové balíčky 14,99 eur.

NÁŠ TIP: Kde hľadať voľne dostupný obsah pre okuliare View-Master?
Voľne dostupný, zábavný obsah pre okuliare View-Master v podobe najlepších 360° videí z celého sveta nájdete napríklad na stránkach WWW.VIRTUALNE.INFO v sekcii s videami.

Videá sú rozdelené do tematických kategorií. S vybranými 360° videami sa vydáte naprieč svetom do zaujímavých destinácií, za poznaním do praveku, alebo zažijete poriadny adrenalín na horskej dráhe či v stíhačke.

Na webe nájdete aj aktuality zo sveta virtuálnej a rozšírenej reality. Viac tiež na: http://www.view-master.com/en-us