Viete prečo je dobré používať šípkový olej?

Šípkový olej

Získava sa zo semien šípky lisovaním za studena a má krásne jantárové sfarbenie. Svoje uplatnenie nachádza nielen v kozmetickom, ale aj vo farmaceutickom priemysle.

Je mimoriadne prospešný pre pokožku, pretože má omladzujúce, ošetrujúce, hojivé a  regeneračné účinky. Šípkový olej v bio kvalite je ideálny na ošetrovanie pleti, pretože obsahuje vitamíny, ktoré sú preň nenahraditeľné. Pozrite sa, aké benefity vám jeho používanie môže prinesť.

 

Tajomstvo šípkového oleja
Šípkový olej sa často označuje aj ako suchý olej.  „Je to preto, že sa do pokožkyveľmi rýchlo vstrebáva a  nezanecháva na nej mastný film,“ hovorí Gabriela Dzurková Štofová z www.bionatural.sk. Prechádza do hlbších vrstiev kože, kde pôsobí vďaka svojmu bohatému zloženiu. Šípkový olej obsahuje množstvo nenasýtených mastných kyselín  (najmä gama linolenovej a olejovej), silný antioxidant lykopén a je bohatý aj na vitamín A, C  a  E.  Vďaka svojej „suchej“ konzistencii sa perfektne vstrebáva do všetkých typov pleti. No doslova zázraky dokáže spraviť so suchou, dehydrovanou a  zvráskavenou pleťou. Keďže je veľmi jemný, na pokožku sa môže aplikovať v  nezriedenom stave, priamo z  fľaštičky. Nemusia sa ho báť ani ľudia s  citlivou pokožkou. Neodporúča sa však tým, ktorí majú mimoriadne mastnú pleť a  silné akné.

Aké problémy s  pokožkou, vlasmi a  nechtami dokáže vyriešiť šípkový olej? A  akým spôsobom by ste ho mali používať? Dozviete sa v  nasledujúcich tipoch na www.bionatural.sk

 

šípkový olej