Victoria’s Secret končí so svojou show!

Pre mnohých je to jednoznačne koniec jednej éry, pre druhých konečne skončil jeden sexistický nonsens! Show Victoria’s Secret sa tento rok po prvý krát od roku 1995 nebudú konať. Dôvodmi majú byť údajne nízka sledovanosť a nízke predaje. Čo je skutočným dôvodom, že táto prehliadka viac vyzlečených ako oblečených top modeliek nebude, sa asi tak skoro nedozvieme. Ale ako sa hovorí peniaze hýbu svetom a náklady na túto prehliadku museli dosahovať astronomické výšky.

Kritici a milovníci
Je pravda, že show a celkovo značka Victoria’s Secret si často vyslúžili vážnu kritiku, pretože vo svojom programe zobrazovali len istý typ ženy – povedzme dokonalej. Jednotvárne modelky s perfektnými figúrami asi veľkému percentu žien dobrú náladu nespravili. Naopak muži boli nadšení. Úplne neprijateľná bola ich kampaň I love my body, kde na bilboardoch pózovali výrazne podvyživené modelky so zdanlivo dokonalými krivkami – kto by v takom prípade svoje telo nemiloval?!!!!

Gýč
Zatiaľ čo prvý ročník prehliadky (1995) sa konal vo veľmi komornej atmosfére v newyorskom hotely Plaza za to vyše desaťročie sa z neho stala opuletná prehliadka spodného prádla a krásnych kostýmov.
Tá však najmä v posledných rokoch skĺzala na hranicu lacného a povrchného divadla až gýču

Lesk a bieda kurtizán
V posledných ročníkov sa už marketingové oddelenie VS veľmi neusmievalo. Tržby začali rapídne klesať a ženy, pre ktoré bola táto prehliadka primárne určená, o ňu strácali záujem. Trend doby sa posunul úplne inam. Ženy už nemajú záujem o nepohodlné 10x vypchaté push-upky neónových odtieňov. Preferujú skôr materiály a strihy láskavé k ich telu. Z pôvodnej sledovanosti 10 mil. divákov im ostalo len 3,5 mil. a aj to prevažne mužov, ktorých jediných prezentácia ženy v takejto podobe baví a nevadí im.

 

Zdroj: AVE
Foto: pinteres