Víchrica spôsobila škody za 50-tisíc eur

46Počas uplynulej noci sa niekoľkými okresmi prehnala silná víchrica, Allianz – SP prijala desiatky hlásení o poistných udalostiach. Najviac škôd bolo v Bratislave a Pezinku, silný vietor však vyčíňal aj na východnom Slovensku; v okresoch Košice, Michalovce a Trebišov.

Najčastejšou príčinou škôd bola víchrica, niektorí klienti hlásili krupobitie a záplavy. Po silnom vetre ostali zničené strechy a ploty domov, spadnuté stromy a reklamné pútače. Odtrhnuté konáre zo stromov poškodili niekoľko vozidiel, dážď porušil omietky na domoch. Výška vzniknutých škôd za 24 hodín bola približne 50-tisíc eur, hlásenia poistných udalostí však stále pribúdajú.

Allianz – SP rieši nahlásené poistné udalosti tak, aby mohla čo najrýchlejšie odškodniť nároky klientov. Hneď pri nahlásení škody poisťovňa rozhodne o ďalších potrebných krokoch k jej likvidácii. Pri nákladnejších poškodeniach pristupuje k poskytnutiu zálohy poistného plnenia, ktorej účelom je čiastočné finančné krytie pre klienta už počas priebehu odstraňovania a opravy škody.

47

Škodovú udalosť môžu klienti poisťovne nahlásiť ihneď, a to buď telefonicky alebo prostredníctvom mobilnej aplikácie. Pri likvidácii sa vždy zíde aj vlastná fotodokumentácia.

  • Minulú noc sa Slovenskom prehnala silná víchrica
  • Klientom Allianz – SP vznikli škody za 50-tisíc eur
  • Odtrhnuté konáre zo stromov poškodili niekoľko domov a vozidiel