VIANOČNÝ ALBUM MÁRIE ČÍROVEJ POKRSTILI

Slovenská diva Mária Čírová pokrstila svoj Vianočný album vo veľkom štýle. Album odprevadili do života hitmejkeri Michal David a Vašo Patejdl symbolicky, týždeň pred príchodom Vianoc.

Hudobní publicisti: „Mária Čírová priniesla najlepší tohtoročný domáci vianočný album“
Mária Čírová vydala koncom novembra svoj prvý album vianočných piesní s názvom Vianočný album. Od vydania albumu neubehol ešte ani mesiac a slovenskej dive už pribúdajú na konte nadšené recenzie a hodnotenia slovenských hudobných publicistov:

„Čírovej album je rýdzo vianočný, plný tradícií. Hneď na úvod s parádnou pôvodnou vianočnou pesničkou, s vynikajúcim textom, muzikou i aranžmánmi a vynikajúcim spevom. Ak nový tradičný song, mal by vyzerať takto. Mária Čírová prináša najlepší tohtoročný domáci vianočný album.
Som presvedčený, že nadšenci týchto sviatkov ním budú nadšení. Je to perfektná robota. Skvelý a presvedčivý zážitok.“
Pavol Božík, Music.server.sk

„Skladby Have Yourself a Merry Little Christmas či Christmas Time Is Here patria k tým, pri ktorých sa ľahko zasnívate. Zrejme ich netreba nikomu obzvlášť predstavovať, v Máriinom podaní znejú nádherne. Jej anjelský hlas nadobúda v angličtine podmanivý rozmer, ktorý sa nedá prehliadnuť. No rovnako čarovne znie aj v slovenských koledách ako Búvaj, Dieťa krásneDaj Boh šťastia tejto zemi či Nesiem vám noviny. Stačí zavrieť oči a nechať sa v predstavách uniesť do zasneženej rozprávky s množstvom svetielok, vôní a pokoja.“ Miroslava Rabčanová, Hudba.sk

 

Album pokrstili legendy slovenskej i českej hudby
Úspešný Vianočný album Mária Čírová pokrstila naozaj vo veľkom štýle – v utorok, 15. decembra počas svojho špeciálneho vianočného koncertu pred zrakmi tisícov fanúšikov v naplnenej bratislavskej Aegon Aréne (NTC – Národné tenisové centrum – pozn. autora). Máriin vianočný koncert s kapelou, sláčikovým kvartetom a vokalistkami bol súčasťou 12teho ročníka Zlatého koncertu – exkluzívneho trojkoncertu troch hviezdnych umelcov. Po úvodných piesňach predskokanky, víťazky Muzikálového festivalu Jozefa Bednárika, Zuzany Feketeovej sa okrem Márie Čírovej predstavili so svojimi samostatnými vystúpeniami i Michal David a Vašo Patejdl, ktorí sa stali krstnými otcami Máriinho Vianočného albumu. Krst prišiel ako zlatý klinec na záver Máriinho koncertu. Spoločne s Michalom Davidom a Vašom Patejdlom sa stali krstnými rodičmi i organizátorka Zlatého koncertu Mária Reháková, Máriin dvorný módny návrhár Róbert Bartolen, ktorý speváčke ušil na Zlatý koncert unikátnu zlatú róbu a hudobný producent Anton Popovič, ktorý prezradil, že sa s Máriou spoznal vďaka hudobnej súťaži Eurovízia, v ktorej speváčka súťažila so svojím hitom Búrka. „Tento krst vnímam ako osudovú záležitosť, pretože Mária bola hosťom na mojom slovenskom turné, ešte keď čakala prvé bábätko. Takže vtedy som bol takým špeciálnym krstným otcom bábätka a teraz krstím aj CDčko. Tak sa nám tie cesty spájajú,“ pokrstil album Michal David. „Doteraz som síce nemal česť s Máriou spolupracovať, ale ako sa hovorí v jednej piesni, „čo má byť, sa stane“…

Z pozície krstného otca by som rád zaželal CDčku, aby sa mu darilo a pesničkám na ňom, aby si ich ľudia obľúbili a aby si ich spievali a nôtili,“ zaprial Márii kolega Vašo Patejdl.
Úvod roka 2016 v znamení nového singla a medzinárodnej hudobnej spolupráce
Ako Mária Čírová prezrádza, jej fanúšikovia sa môžu tešiť na ďalšie prekvapenia hneď v úvode nového roka 2016. Už teraz totiž pripravuje hudobné a singlové novinky, ktoré predstaví koncom zimy, ale i na jar. Na začiatok budúceho roka chystám premiéru nového singla a rada by som dokončila aj ďalšie rozrobené skladby, na ktoré teraz nebol čas,“ prezrádza na margo najbližších pracovných plánov a dodáva, že v blízkej budúcnosti by rada zrealizovala i špeciálnu medzinárodnú hudobnú kolaboráciu, na ktorú sa už teraz veľmi teší.

Mária Čírová

Foto: Ramon Leško