VEĽKÝ DEŇ KARLA GOTTA: KRST DVD A UNIKÁTNE OCENENIE „KRIŠTÁĽOVÝ LEV SUPRAPHONU!“

Český hudobný velikán Karel Gott si tento týždeň pripisuje do svojej legendárnej kariéry ďalšie dva významné medzníky – jeden väčší, než druhý. Včera slávnostne pokrstil čerstvo vydané DVD „KAREL GOTT NOČNÍ KRÁL“ s podtitulom„Hity prvního desetiletí 21. století“ https://www.youtube.com/watch?v=cTLIe86WfHI. Zároveň si prevzal z rúk svojho dvorného vydavateľa za celoživotné úspechy unikátne ocenenie Krištáľový lev Supraphonu – cenu, ktorú najznámejšie české vydavateľstvo udelilo poprvýkrát vo svojej histórii.

Keď si najstaršie tradičné české vydavateľstvo vymyslí špeciálnu exkluzívnu hudobnú cenu pre jedinú osobnosť, zaváňa to nielen výnimočným umelcom, ale i naozaj mimoriadnou príležitosťou. V pondelok, 23. júna Supraphon udelil poprvýkrát vo svojej dlhoročnej histórii nové hudobné ocenenie Krištáľový lev Supraphonu. Exkluzívnu sošku dalo vydavateľstvo vyrobiť špeciálne pre svojho vzácneho umelca Karla Gotta a odovzdala mu ju osobne riaditeľka Supraphonu Iva Milerová, ktorá v slávnostnom prejave pripomenula prítomným hosťom, že spolupráca Karel Gott – Supraphon trvá už dlhých 50 rokov. „Už musím mať zvláštnu miestnosť pre tie ceny. Až deti vyrastú a zmiznú hračky, urobím si tam také malé múzeum. Takže naozaj moc ďakujem – presne táto cena tam chýba,“ poďakoval sa s úsmevom ocenený spevák.

Kristalovy_Lev_Supraphonu_2014_Kubica_MartinZDROJ: Martin Kubica/ SUPRAPHON/ SOUL FOR SHOW/

Na udelenie novej sošky si Supraphon vybral jedinečný okamih – slávnostný krst DVD Noční král – Hity prvního destiletí 21. století v pražskej Novomestskej radnici. Karel Gott tu slávnostne uviedol do života už piaty video-nosič, ktorý mapuje jeho kariéru nielen v Českej republike, ale i v zahraničí. Ako krstného otca DVD si maestro Gott pozval kolegu Ondřeje Hejmu. „Nočnému kráľovi by som zaprial najmä to, aby jeho nekonečné turné ešte dlho pokračovalo, aby vzniklo ešte niekoľko takýchto DVDčiek a aby sme si my všetci, čo ho radi počúvame, museli doma postaviť špeciálnu knihovničku na albumy Karla Gotta. Okrem toho samozrejme veľa pohody, energie a skvelých nápadov,“ zaprial novinke krstný otec. Spolu s ním pokrstili dielo i autor námetu a dramaturg Jan Adam a režisér Jarek Voborný, ktorý už dlhé roky sleduje umeleckú dráhu Karla Gotta prostredníctvom hľadáčika kamery.

Exkluzívna DVD séria Supraphonu mapuje celé desaťročia hudobného života Karla Gotta: Hity 60. rokov – Lady Carneval, Hity 70. rokov – Stokrát chválim čas, Hity 80. rokov –Zůstanu svůj??, Hity 90. rokov – Když muž se ženou snídá.Najnovšie pokračovanie tejto edičnej rady vychádza pod názvom „Noční král- Hity prvního desetiletí 21. století“ a obsahuje 26 televíznych piesní, 5 videoklipov a dva špeciálne bonusy. Maestrovi fanúšikovia nájdu na nosiči tiež úspešné duety a live nahrávky z koncertov.