Veci z leta sa vám ešte zídu…

Veríme, že babie leto sa ešte objaví a s ním sa zároveň spája aj kombinácia rôznych odevov. Preto neodkladajte letné veci, ale pokombinujte s tými nachystanými na jeseň. Využite teda čaro dynamických zmien v prechodnom období a zažiarte v nich! Za letom smútiť netreba, pretože si ho pokojne môžete pripomenúť nejakým pekným letným kúskom odevu aj počas babieho leta.

Radšej svetlé ako tmavé

Aj prechodné obdobie má svoje čaro a keďže je jeseň pestrofarebná, nezabudnite na oblečenie, ktoré bude mať rovnaký nádych ako jeseň sama. Trendovými sú svetlé farby, ktoré sa objavujú na svetroch, kabátikoch, plášťoch či bundičkách, aj keď v mnohých jesenných kolekciách dominujú skôr tmavšie odtiene. Preto je vhodná kombinácia svetlých a tmavých farieb, ľahších materiálov i materiálov, ktoré vás zahrejú.

 

Ktoré letné kúsky vytiahnuť?

Kvetinové letné šaty sa počas babieho leta hodia dokonale, ak si k nim dáte sako, trenčkot alebo svetrík a lodičky alebo čižmy. Kvetinový vzor počas jesene totiž pôsobí veľmi šik. Veľmi trendová je počas jesene károvaná košeľa, tú si môžete skombinovať napríklad s letnou maxisukňou v sviežej farbe. Jej výhodou okrem toho, že pôsobí veľmi vkusne, je aj tá, že zakryje aj naše nedostatky.

 

Ukážte nohy!

A čo, že je chladno! Nebojte sa ukázať nohy aj počas jesene. Dnes si totiž vieme kúpiť rôzne pestrofarebné pančuchy či pančuchy s rôznymi vzormi, ktoré hneď zaujmú každého okoloidúceho. Ukážte nohy v minisukniach, šortkách, vyberte si pančuchy, ktoré vás okrem estetickej funkcie zároveň zahrejú počas chladnejších jesenných dní.

 

Mixujte materiály

Babie leto je vhodné na mixovanie materiálov, preto sa nebojte pokombinovať ľahšie materiály s tými hrubšími, ktorú sú hlavne na bundách a nohaviciach. Pekná kombinácia nastane, ak si dáte ľahší top, blúzku z padavého materiálu a doplníte o pekné hrubšie sako, riflovú  či koženú bundu.

Leto sa tak pokojne môže vrátiť do vášho šatníka a tak trochu aj vo vašej mysli pri pohľade na seba.

 

Zdroje: http://weheartit.com/entry/48138383