V čom sa najčastejšie mení žena vo vzťahu?

Každý úvod vzťahu je ideálny. Ideálny sa nám vidí muž, ideálne sa nám vidí naše správanie. Snažíme sa byť krajšie, venujeme viac pozornosti nášmu zovňajšku, snažíme sa byť priam dokonalé. Čo sa ale stáva, keď si pomaly začíname zvykať na partnerský život?

Je prirodzené a normálne, že sa vo vzťahu meníme. Možno si to akosi neuvedomujeme, veď sa snažíme byť čo najprirodzenejšie. Často zabúdame na to, že muž nás chce vidieť ako najkrajšiu, najtolerantnejšiu a najchápavejšiu ženu na svete. Zmenu, ktorú do vzťahu vnesiemu, postrehne najmä muž. O ktoré zmeny teda konkrétne ide?

Strata záujmu o seba

Na začiatku vývoja vzťahu vie žena tráviť niekoľko hodín na prípravu stretnutia. Vyberá si tie najkrajšie šaty, nalíči sa tak, aby vyzerala ako zo žurnálu. Žena sa snaží partnera svojím šarmom zvádzať. V stabilnom vzťahu sa už žene nechce vyberať si to najkrajšie, čo má v skrini. Je to prirodzené, že najlepšie je chodiť okolo vášho partnera v teplákoch a nenalíčená, s kúskami laku, pretože sa vám ich nechce nanovo nalakovať. Záujem o seba netreba strácať. Z času na čas neuškodí ani situácia, keď partner otvorí dvere do vášho bytu a uvidí vás v niečom sexi či elegantne. Len tak, lebo sa vám zachcelo byť pred ním ešte krajšia. Muž to určite ocení. Muž chce predsa ženu, ktorá bude krásna najmä preňho.

Majetníckosť

Pozor na vlastnosť, ktoré majú aj ženy. Majetníckosť ešte nič dobré nespôsobila. I keď ste na začiatku vzťahu chceli dať najavo, ako ste tolerantná a ako rešpektujete jeho záľuby a priateľov, časom sa vám to prestalo páčiť? Mať vzťah automaticky neznamená, že váš partner musí byť dennodenne pri vás (rovnako ani vy pri ňom). Takmer každá žena chce svojho partnera len pre seba cez týždeň i cez víkend. Muži potrebujú slobodu a z času na čas nie je vôbec zlé, keď si urobí spoločný program so svojou partiou. Vzácnosť trvania partnerského vzťahu súvisí aj s tým, že mu budete dôverovať a poskytnete slobodu, ktorú potrebuje každý z nás.

Pominutie nežností

Každý vzťah treba budovať a stavať na základoch. V úvode vzťahu nie je nik skúpy na prejav lásky, práve naopak. Nežné slová, dotyky, pohľady boli na dennom poriadku. Tak prečo by mali vymiznúť len preto, lebo máte stabilný vzťah a žijete v spoločnej domácnosti?

Zamilované pohľady sa časom vytrácajú, rovnako ako slová i dotyky. Žena postupom času začne riešiť spoločnú domácnosť a nepostrehne, ako sa prvotná láska vytráca. Aj muži potrebujú dôkaz lásky, aj oni potrebujú vedieť, že je o nich záujem.

Foto: http://www.luvessentials.com/wp-content/uploads/2014/01/iStock_000019612160XSmall-187×239.jpg