V AVIONE SA BUDE VYRÁBAŤ PAPIER

Viete, kedy sa v Európe začal prvýkrát používať papier? Alebo koľko kilogramov unesie sedačka z papiera? Či ako sa vyrába papier zo starej knihy? Odpovede na tieto otázky a ďalšie zaujímavé informácie o papieri sa môžu malí aj veľkí návštevníci Avionu v Bratislave dozvedieť na netradičnej interaktívnej výstave PRÍBEH PAPIERA.

robot maleVýstava hravým spôsobom predstavuje papier z inej stránky  – ako vzniká, čo sa s ním stane po vhodení do kontajnera, ako sa dostal do Európy. „Dlhodobou iniciatívou centra Avion je prinášať zákazníkom aj nekomerčné aktivity, pri ktorých sa môžu nielen odreagovať od každodenných starostí, ale zároveň sa aj zabaviť a dozvedieť sa niečo nové. Sme radi, že výstava Príbeh papiera pútavým spôsobom vysvetľuje ľuďom aj dôležitosť recyklácie papiera z hľadiska šetrenia prírodných zdrojov, čo je dlhodobým cieľom aj našej spoločnosti,“ povedalaAndrea Aujeská, riaditeľka najväčšieho nákupného centra na Slovensku Avion Shopping Park v Bratislave.

Priamo v centre pri celoročnom Avion klzisku si budú môcť návštevníci až do konca februára prezrieť nadrozmerné sochy z papiera, papierový nábytok, skladačky, hračky či proces výroby papiera z recyklátu. Základné školy sa môžu zapojiť do súťaží a hier s papierom. Pre zákazníkov a detičky, ktoré si určite rady vyrobia vlastné papierové skladačky, prebiehajú počas výstavy workshopy. Asistentky vysvetlia priamo na mieste výstavy záujemcom, ako sa môžu zapojiť.