Užitočné prístroje do domácnosti, ktoré vám môžu pomôcť

Zdroj obrázku: anekoho / stock.adobe.com

Skúste sa obzrieť okolo seba, koľko technologických vymožeností vo vašej domácnosti by ste tak museli oželieť. V článku priblížime 3 kúsky, ktoré vám môžu v domácnosti pomôcť.

 

V súčasnosti si už aj Slováci vedia využívať rôzne technologické novinky. Každodenný život v domácnosti nám uľahčujú rôzne zaujímavé mechanizmy. Poďme sa na ne pozrieť. Používate ich tiež?

Čítačka SD kariet

SD karty sú už neoddeliteľnou súčasťou našich cestovateľských, ale aj iných zábavných zážitkov. Čítačka SD kariet dokáže veľmi rýchlo preniesť z jedného zariadenia do druhého rôzne súbory, najmä fotografie či videá. Ide o zariadenie, ktoré využívajú osoby pracujúce s veľkým objemom dát. Populárne su multi čítačky pamäťových kariet, ktoré dokážu načítať všetky veľkosti a druhy SD kariet.

Aróma difuzér

Navoďte si príjemnú atmosféru doma či v práci a pomôžte vášmu dýchaniu, a to vďaka rôznym vôňam, ktoré si vyberiete. Difuzéry sa dnes vyrábajú vo skvelých dizajnových prevedeniach, čím sa môžu stať aj zaujímavým interiérovým doplnkom. Vôňa, ktorú rozptýlia do okolitého prostredia, môže dobre pôsobiť na vašu psychiku a umožnia vám prežiť pokojný spánok. K ďalším plusom patrí aj posilnenie imunity, zlepšenie stavu pri nachládnutí a nádche, prispieva k rovnováhe hormónov v tele a dokonca ním môžeme nahradiť aj repelenty.

Senzor kvality vzduchu

Ostaňme pri ovzduší v interiéri. Skvalitnite si prostredie v miestnostiach, v ktorých trávite viac času, pomocou senzora kvality vzduchu. Ten dokáže sledovať úroveň prašnosti, ktorú vám následne „vysvetlí“ pomocou semaforovej signalizácie. Môže byť napájaný káblom, prípadne aj na batérie, napr. batérie Ir44, záleží od značky. Ak ho skombinujete s čističkou vzduchu alebo aróma difuzérom, kvalita prostredia a vzduchu v interiéri sa môže veľmi výrazne zlepšiť.

Využívate rôzne moderné technické produkty aj vy?

Zdroj: Marián L.