Usušte si vlasy tak, aby neboli suché

Slnečné lúče sú stále intenzívnejšie, častejšie sa potíme a máme potrebu umyť si vlasy. Slnko, horúči vzduch, voda, či už slaná alebo nie, vlasy však vysušujú. Aby neboli ako slama, treba ich sušiť šetrne, aj keď často pomôže práve slniečko a ušetrí nám prácu. Ako teda sušiť koruna hlavy, aby sa vlasy neničili?

 

Šetrný turban
Vlasy sú hneď po umytí veľmi jemné a náchylné na lámanie a poškodenie. Preto ich nefénujte okamžite, ako vyjdete z kúpeľa. Buď ich nechajte voľne schnúť aspoň desať minút, alebo ich zabaľte do mäkkého suchého uteráka. Ten môžete zároveň využiť aj ako prostriedok na zvýšenie efektu výživného oleja. Prv, než vlasy zabalíte, naneste na ne suchý výživný olej. Korunu krásy revitalizuje a zároveň ochráni pred horúcim vzduchom z fénu. Pokiaľ sa vlasy priveľmi mastia, použite olej len na končeky.

Správna úprava
Pokiaľ sa vám nedarí vlasy vyfúkať ako to robí kaderník, nevešajte hlavu. Je to veľmi náročná úloha, zvládne ju naozaj len človek s dlhodobou praxou. Jednoduchšie je to pri krátkych strihoch. Pri dlhších vlasoch pomôžu natáčky alebo prípravky na konečnú úpravu účesu. Vyberte si vždy ten, čo je určený pre vaše vlasy. Menej je viac a platí to aj v tomto prípade. Na pultoch obchodov nájdete aj také prípravky, ktoré zároveň ochránia vlasy pred vysúšaním. Ak používate fén denne, je to správna voľba.

 

Francúzsky šarm
Nedbalé účesy sú pre Francúzky poznávacím znamením. Aj napriek tomu, že si vlasy nezaťažujú tonami tužidiel, lakov, púdrov a inej vlasovej kozmetiky, sú považované za ikony vkusu. Nebojte sa nimi inšpirovať. Pokiaľ nemáte naponáhlo, nechajte vlasy voľne uschnúť. Nielenže im dáte vydýchnuť, ale možno vám pohľad do zrkadla prinesie aj príjemnú spomienku na leto.

Autor: IzaBella