UNICEF pomáha eliminovať tetanus rodičiek a novorodeniatok v 20 krajinách

UNICEF pomáha

Bábätká sú na jednej strane drobné a bezmocné, ale na druhej majú až neuveriteľný vplyv. Dokonca dokážu zachraňovať životy ďalších bábätiek a nemusia pritom robiť viac, než nosiť plienky Pampers.

Pampers za každý balík plienok Pampers predaný v kampani „1 balík = 1 vakcína“, daruje 1 protitetanovú vakcínu a pomáha tak UNICEF dnes už v 20 krajinách, v eliminácii tetanu rodičiek a novorodeniatok. Zostáva už len 18 krajín. Pampers a UNICEF sú už viac ako v polovičke cieľa odstránenia tetanu rodičiek a novorodeniatok z celého sveta.

Tetanus rodičiek a novorodeniatok sa objavuje v rodinách žijúcich v tých najchudobnejších krajinách sveta. V dôsledku nedodržiavania hygieny pri pôrode, napríklad pri prestrihovaní pupočnej šnúry nesterilnými nástrojmi, často dochádza k nákaze novo narodených detí. Keď sa novorodeniatko nakazí, neexistuje žiadna liečba. Tetanus si ročne vyžiada životy 34 000 detí. Každých 15 minút zomiera jedno dieťa.  

Vďaka podpore rodín a ich úžasných bábätiek sa od začiatku kampane Pampers-UNICEF „1 balík = 1 vakcína“, od roku 2006, podarilo zachrániť viac ako pol milióna novonarodených detí a vakcína sa bola matkám s deťmi podaná každú jednu sekundu.

Will Zeck, riaditeľ útvaru UNICEF pre matky, novorodencov a dospievajúcich povedal: „Vďaka podpore Pampers a matiek na celom svete sme boli schopní dosiahnuť za posledných dvanásť rokov veľký krok a ochrániť milióny rodičiek a ich novonarodených detí od tejto hroznej choroby, jedného z najbolestivejších spôsobov, akým môže dieťa umrieť. Táto choroba stále ohrozuje mnohé ženy a ich bábätká, žijúce často v najchudobnejších a najizolovanejších komunitách sveta, napriek tomu, že sa jej dá veľmi ľahko predchádzať očkovaním. Spoločne s podporou partnerov ako Pampers a podporou mamičiek celého sveta to môžeme zmeniť a zabezpečiť, aby všetky mamy, bez ohľadu na to, kde žijú, mohli ochrániť seba aj svoje novonarodené deti pred týmto zákerným ochorením.“

Tento rok sa na zoznam krajín, kde financovanie Pampers® pomohlo odstrániť tetanus rodičiek a novorodeniatok, dostala aj Rovníková Guinea.  Ešte stále však zostáva ďalších 18 krajín, kde choroba ohrozuje matky s deťmi. Pokračovaním kampane „1 balík = 1 život zachraňujúca vakcína“ pomáha UNICEF financovanie Pampers eliminovať MNT vo všetkých krajinách, kde funguje. Toto úsilie zahŕňa prácu s vládami a nadväzovanie partnerstiev s organizáciami pôsobiacimi v teréne, ktoré pomáhajú s rozširovaním prístupu k život zachraňujúcej vakcíne.

Ako môžeme pomôcť?
Kampaň Pampers-UNICEF „1 balík = 1 život zachraňujúca vakcína“ začína dnes a rodičia môžu vyjadriť svoju podporu niekoľkými spôsobmi:

  • 1 zdieľanie fotografie vášho bábätka = 1 život zachraňujúca vakcína: Za každú zdieľanú fotografiu vášho bábätka Pampers® daruje finančné prostriedky v hodnote jednej vakcíny
  • 1 balík = 1 život zachraňujúca vakcína: Za kúpu každého balíka Pampers® s logom UNICEF podporí Procter & Gamble UNICEF v boji proti tetanu novorodeniatok sumou 5,6p / €0,078. Táto čiastka sa rovná napr. hodnote jednej protitetanovej vakcíny alebo nákladom na jej dodanie. UNICEF nepodporuje žiadne značky ani produkty. Ďalšie informácie nájdete na www.pampers.com alebo www.unicef.org.
  • Pravidelné príspevky pre UNICEF: Pravidelným mesačným zasielaním príspevkov UNICEF sa aj vy môžete stať jedným z tisícov rodičov, ktorí svojimi pravidelnými darmi pomáhajú zlepšovať život zraniteľných detí.

Pridajte sa k nám a spoločne s vami Pampers® a UNICEF pomôžu ochrániť úžasné bábätká sveta pred novorodeneckým tetanom.  www.Pampers.com

 UNICEF pomáha