Tublatanka si na výročné turné pozvala sláčikový orchester!

Tublatanka si na výročné turné pozvala sláčikový orchester!

Rocková skupina Tublatanka oslavuje 30. narodeniny! Na výročné turné si pri tejto príležitosti pre fanúšikov pripravila prekvapenie. Na 10-ich koncertoch po celom Slovensku sa s Maťom Ďurindom, Ďurom Toporom a Peťom Schlosserom predstaví skupina Adventure Strings! Klasickí muzikanti hrajú na sláčikové nástroje a s Tublatankou si strihnú rockové vypaľovačky „Skúsime to cez vesmír“ alebo „Pravda víťazí“!

Skupina Tublatanka oslavuje 30 rokov existencie na hudobnej scéne. Pre fanúšikov si pripravila špeciálne výročné turné. Rockerov si nenechajte ujsť 27.9. v Nitre, 28.9. v Pezinku, 4.10. v Brezne, 5.10. v Martine, 11.10. v Bardejove, 12.10. v Michalovciach, 13.10. v Prešove a 19.10. v Bratislave. Naplánované sú aj koncerty v Lučenci a v Žiari nad Hronom. Maťo Ďurinda, Ďuro Topor a Peťo Schlosser predvedú vyše dvojhodinovú nadupanú show so špičkovou zvukovou a svetelnou technikou.

„Zahráme prierez našej tvorby zo všetkých albumov, nebudú chýbať najobľúbenejšie skladby a hity, ktoré naši fanúšikovia poznajú z videoklipov a DVD. Na turné privezieme veľkú LED obrazovku a obrovskú pódiovú gitarovú a basovú aparatúru. Nachystal som si aj pät svojich najobľúbenejších gitár.“ Prezrádza líder kapely Maťo Ďurinda.

„Mám pripravené úplne nové bicie! Z ich zvuku som fakt nadšený. Ešte nikdy som tak kvalitné nemal!“ Teší sa bubeník Peťo Schlosser.

Tublatanka si na výročné turné pozvala aj špeciálnych hostí. Na koncertoch sa spolu s rockermi predstaví skupina Adventure Strings. Klasickí muzikanti hrajú na sláčikové nástroje a s Tublatankou si strihnú rockové vypaľovačky „Skúsime to cez vesmír“ alebo „Pravda víťazí“. Zahrajú si spolu aj baladu „Matka“ a skladbu „Nekonečná pieseň“, s ktorou už vystupovali na súťaži Eurovízia v Írskom Dubline.

„Adventure Strings sa mi zapáčili v show Česko-slovensko má talent, kde podali fantastický výkon. Pri prvom stretnutí v hoteli v Žiline mi zahrali ich obľúbenú pieseň. Bola to „Pravda víťazí“, ktorú majú skvele dynamicky zaranžovanú. Keď sme to s Ďurom a Peťom počuli, veľmi nás to nadchlo a povedali sme si, že si s nimi musíme zahrať. Spojenie rocku s orchestrom urobili aj moje obľúbené skupiny Led Zeppelin alebo Deep Purple. Členovia Adventure Strings sú veľmi prijemní ľudia, máme veľa spoločných názorov na hudbu aj iné veci…“ Konštatujelíder kapely Maťo Ďurinda.

Ako vyzerá naživo spojenie Tublatanky a Adventure Strings sa presdvedčíte čoskoro na výročnom turné. Energické rockové skladby vám Tublatanka zahrá v 10-ich slovenských mestách. Vstupenky sú v predaji v sieti Ticketportal.

27.9. Nitra Mestská hala Klokočina
28.9. Pezinok Amfiteáter
4.10. Brezno Zimný štadión Aréna
5.10. Martin Amfiteáter – letné kino
11.10. Bardejov Mestská športová hala
12.10. Michalovce Mestská hala
13.10. Prešov
19.10. Bratislava klub MMC