Trpíte pre krásu?

šťastná krásna žena

Krása je veľmi široký o veľmi subjektívny pojem, pretože každý považuje za krásne niečo iné. Veď už len to, aký má každý iný vkus v obliekaní či líčení sa naznačuje, že každý považuje za krásne niečo iné. A dokážete aj trpieť preto, aby bol sste boli krásny?                                                                                                    

Myslím, že dnes nie je žiadnym prekvapením, ak niekto z vašich známich ide na plastickú operáciu. A to čohokoľvek. Prečo to robia? Určite preto, že trpia. Trpia preto, že sa im objavili prvé známky stárnutia. Objavila sa im prvá vráska na čele a ani ten drahý krém im nepomohol. Iní zase nedostali do vienka krásne plné pery, prsia, nos atď…mohli by sme pokračovať donekonečna. Ľudia sú stále tí najnespokojnejší tvorovia na zemi. A preto častokrát siahnu aj po takýchto vylepšeniach. Veria, že ak pôjdu na kliniku estetickej medicíny,  ich problém bude vyriešený… ale nie je to tak.

Ako všetko ostatné, aj tu platí pravidlo, že len raz nestačí. A preto chodíte aspoň raz za mesiac, potom raz za dva týždne, až sa z vás stanú bábky, ktoré ani nevedia hýbať s čelom, a na prvý pohľad to, čomu oni vravia prirodzenosť je iba hmota, umelá napodobenina nejakej bábiky. A na svete je takýchto bábik neúrekom.

Prečo ľudia nestavajú na obdiv prirodzenú krásu, ktorá je „taká krásna“? Boja sa pohŕdania okolia alebo sa chcú stať niekým, kto možno ani nie sú? Aby sme nikoho neurazili, v tomto článku upozorňujeme na tie zákroky, ktoré sú urobené len z rozmaru, nie z nevyhnutnosti.

Tak prečo teda takto trpieť pre krásu? Krásnym sa stane človek v tom momente, ako sa stane šťastným. Nič viac, nič menej človeku neprospeje ako šťastie a duševný pokoj. Vtedy aj tá starenka, či starček sa zdajú byť mladšími ako v skutočností sú.

Preto nahoďte úsmev a vykročte do nového roka s veľkou dávkou pozitívnej energie, šťastia a radosti, pretože len na tom záleží.

Autor: Miriama L.
Foto: Shutterstock

šťastný pár