Tri knihy o vzťahoch, ktoré k tým lepším môžu pokojne dopomôcť

Láska, partnerské či rodinné vzťahy, to sú časté témy medzi nami ženami a stále sú nevyrozprávané. O týchto témach sa vieme rozprávať dlhé hodiny, vieme dať rady svojim kamarátkam, no sebe v problémových vzťahoch pomôcť nevieme. Sledujeme aj ženské magazíny a nezabúdame ani na rubriku o vzťahoch, pretože možno práve tam chceme získať rady pre ten náš vzťah. Prečo si teda nepomôcť knihami, ktoré zaznamenali u čitateľov úspech a či už vám nejaká kniha pomôže, minimálne vás v niečom určite inšpiruje.

Vzťahy a charakteristiky znamení čínskeho Zodiacu
Spoznajte viac o sebe, svojom partnerovi a vašom vzťahu!
Vydavateľstvo: Badam Creative, 2011

Kto a ako ovplyvňuje vaše vzťahy? S kým budete v láske šťastní a s kým menej? S kým môžete vstúpiť do spolupráce a od koho sa máte držať na míle ďaleko? Kniha od majstra čínskej astrológie WONG TIN vám prezradí viac o vašom znamení a o vašich vzťahoch s ostatnými znameniami čínskeho zverokruhu. Obsahuje osobné charakteristiky každého znamenia podľa roku a mesiaca narodenia a 144 kombinácií vzťahu. AUTOR MAJSTER WONG TIN je jedným najznámejších astrológov v Hongkongu. Viac ako tridsať rokov študuje a praktikuje čínsku astrológiu a feng shui. Je autorom renomovaných čínskych horoskopov na každý rok. Spája v nich čínsku filozofiu jinu a jangu, piatich elementov a feng shui s klasickou čínskou astrológiou. Jeho knihy boli vydané v čínštine, angličtine aj francúzštine. Jeho predpovede obsahujú viac ako len jednoduché poukázanie na pozitívne a negatívne trendy. Horoskopy majstra Wong Tina poskytujú tiež praktické rady, ako sa pripraviť na zvládnutie ťažkých období. Majster Wong zároveň svojim klientom pripomína, že pozitívny prístup môže zvíťaziť nad väčšinou situácií.

Partnerské vztahy aneb co očekává žena od muže a muž od ženy
Autor: Zdenka Blechová
Vydavateľstvo: Nakladatelství Zdenky Blechové, 2010

Kniha Partnerské vztahy aneb co očekává žena od muže a muž od ženy nás zoznamuje s partnerstvom, s tým, čo od partnerstva očakávame s nadhľadom na romantiku a jej udržanie v partnerstve. Kniha nás prevedie i svetom sexuality a dočítate sa v nej o tantre, milostnej predohre a o orgazme. Dozviete sa to, čo máme pochopiť zo vzťahu s partnerom a milencom, či ako docieliť to, čo chceme.

13775259361

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Proč vaše vztahy nefungují?
První díl
Autor: Vladimír Savčenko · Vydavateľstvo: HladoHlas, 2012
Preklad: Helena Trčková

Čo je pre nás najcennejšie z toho, čo nás v našom živote obklopuje? Ľudia a ich bezprostredná prítomnosť. Čím zaujímavejší, príjemnejší a krajší budú, tým lepšie sa budeme cítiť. Rodina, práca, odpočinok, šport, umenie – to je vždy živá komunikácia. Je to účasť na tvorbe živého organizmu, ktorý sa nazýva vzťahy a do ktorého pletieme naše telá, naše city, naše myšlienky, naše emócie a duše. Už v lone matky sa stávame účastníkmi týchto vzťahov. Detstvo je aktívnym procesom učenia a o modeli týchto vzťahov, ktoré vytvorili naši rodičia, blízki, škola i celá spoločnosť. Kým rastieme, učíme sa ich vytvárať sami. K narodeninám si prajeme veľa šťastia, pevné zdravie, radosť a dlhé roky, na svadbe lásku, vernosť i vzájomné pochopenie, v práci nové úspechy a šťastie v osobnom živote. Ale prečo si prajeme práve toto? Najskôr preto, že dnes v našich vzťahoch nám práve toto veľmi chýba. Čo je teda príčinou vzniku deficitu lásky, radosti, šťastia, vzájomného pochopenia, nežnosti…? A prečo namiesto toho máme prebytok kvalitného komunikačného odpadu – zlosti, agresivity, nenávisti, úzkosti, strachu, žiarlivosti, apatie a depresie? Odkiaľ sa to všetko berie a kto to vytvára?
Odpovede na tieto otázky a to, ako vytvárať uvedomelé a prekrásne vzťahy s deťmi, s milovaným človekom, s rodičmi, s kamarátmi, so spolupracovníkmi atď. sa dozviete v tejto knihe. Dostanete veľmi jednoduchý a efektívny nástroj, ako vytvárať, meniť, zlepšovať, alebo bezbolestne ukončovať akékoľvek vzťahy. Aj o tom je táto kniha.
Výber tej najvhodnejšej knihy je len na vás.