TRENDY PRE KAŽDÚ MAMU #ReservedForMum

Kolekcia RESERVED pre jar-leto 2020 ponúka kúsky pre tehotné ženy a mamičky. Móda by mala byť inkluzívna, preto sa značka rozhodla podporiť všetky mamičky a zdôrazniť ich prirodzenú krásu. Premiérová línia je inšpirovaná najnovšími trendmi a na výrobu odevov boli použité starostlivo vybrané textílie.

Je jedno, či je budúca mama stále profesionálne aktívna, chce ísť na dovolenku alebo jednoducho stráviť tento čas odpočinkom a prípravou na túto osobitnú úlohu. Najnovšia línia #ReservedForMum sa zameriava na všetky tieto a ostatné potreby. Poľská značka, ako súčasť rodinného podniku, chce zostať v blízkosti svojich zákazníkov, a to aj v takom dôležitom okamihu ich života.

RESERVED kapsulová kolekcia nie je len o jednoduchých strihoch a jemných farbách. Dômyselné vzory, ako sú špeciálne kliny v trenčkote a zavinovacie šaty, umožnia nosiť oblečenie vo všetkých fázach tehotenstva. Napriek voľnočasovému vzhľadu budú všetky modely fungovať aj mimo domova. V kolekcii nájdete aj jarné, priliehavé šaty so 3/4 rukávmi v neformálnom štýle, rolák a dlhé svetre. Pohodlné rifle a dokonca aj bundy v štýle kimono v kombinácii s ceruzkovou sukňou potešia každú ženu, zatiaľ čo dlhšie oversize šaty s volánom budú fungovať nielen v letných horúčavách. Zahrnuté sú doplnky, ako sú módne mokasíny a mules, pruhované sandále na opätku, biele tenisky a ľadvinky s textúrou krokodílej kože. Kolekcia okrem klasických bielych, čiernych a béžových farieb ponúka aj pestrejšie farby, napríklad karmínovú červenú, purpurovú, fuchsiu alebo khaki.

Pre kolekciu #ReservedForMum návrhári značky vybrali materiály, ktoré sú ľahké a príjemné na dotyk, nealergénne a vyrábané podľa zásad trvalo udržateľného rozvoja. Používali okrem iného organickú bavlnu získanú z geneticky nemodifikovaných semien bez použitia pesticídov alebo hnojív a Lenzing ™ Modal vyrobený z bukového dreva (absorbuje vodu o 50% efektívnejšie ako bavlna, nezráža sa). Ekologická náhrada za tradičnú viskózu zvanú Lenzing ™ EcoVero ™ sa získava v uzavretom procese z eukalyptového, bukového a smrekového dreva. Ďalej biologicky rozložiteľný organický ľan, ktorý príjemne chladí počas horúceho počasia. Využili aj vlákno vyrábané z recyklovaného polyesteru z PET fliaš (Repreve®, patentované v roku 2007, ktoré znižuje spotrebu elektrickej energie o 45% a spotrebu vody o 20% a tiež znižuje emisie skleníkových plynov o viac ako 30%) a Tencel ™ – mimoriadne odolný, ale jemný k pokožke a biologicky rozložiteľný. Všetky použité materiály poskytujú mimoriadne pohodlie.

Zdroj: Bohuš M.