TOPFEST prinesie koncert skupiny KABÁT, jediný na Slovensku!

TOPFEST bude tento rok až štvordňový! K pôvodným trom dňom pridali organizátori 12. ročníka festivalu rockovú lahôdku! Pod hlavičkou festivalu sa uskutoční aj jediný tohtoročný koncert populárnej skupiny Kabát na Slovensku. Kabát to na piešťanskom letisku odpáli 31. mája. Českí rockeri predvedú veľkolepú šou, ktorá mapuje 25 rokov existencie skupiny plnú pyrotechnických efektov!

Najobľúbenejšia česká skupina sa takmer mesiac pred začiatkom 12. ročníka Topfestu postará rockovým fanúšikom o kvalitnú „zahrievačku“. Na Slovensku vystúpi v rámci svojho veľkého Open Air Turné 2015. To zahŕňa jedenásť koncertov v Česku a jediný na Slovensku.

„Kabáti patria už k našim tradičným hosťom a sme radi, že si u nás opäť zahrajú. Osobitne, keď pre turné po štadiónoch a veľkých arénach avizujú novú, veľkú šou, ako aj pesničky z pripravovaného album.“ S radosťou prezradil Dušan Drobný z organizačného tímu Topfestu.

Kabát mal naposledy koncertnú šnúru po otvorených priestranstvách v roku 2007. Vlani kapela zorganizovala výročný koncert na pražskom Výpichu pod holým nebom. Obriu akciu si vtedy užilo rekordných vyše 73-tisíc ľudí, čím rockeri s prehľadom prekonali návštevnosť českých koncertov zahraničných megahviezd vrátane Madonny či Depeche Mode.

V rámci tohtoročného turné avizujú Kabáti vynovenú šou s veľkolepou scénou. Do Piešťan mieri konvoj 28 kamiónov. Program bude mapovať 25 rokov existencie skupiny, keďže nie všetci priaznivci mali možnosť prísť minulý rok na Výpich. Zároveň odznejú skladby z nového albumu, ktorého prípravy finišujú. Kapela sa v týchto dňoch chystá v rádiách predstaviť aj nový singel. Ostatný album Banditi di Praga vydali českí rockeri v roku 2010. Celkovo ich majú na konte desať, pričom z nahrávok predali spolu vyše milión kusov. Kabát triumfoval aj v poslednom ročníku ankety Český slávik. kde sa stal podľa hlasujúcich opäť najlepšou skupinou, už deviaty raz v histórii.

IMG_0369
„Všetkým majiteľom permanentiek na Topfest 2015 platí lístok aj na slovenský koncert Kabátu. Kúpiť sa dajú aj samostatné vstupenky.“ Informoval Dušan Drobný.

Samostatné jednodňové vstupenky na koncert, ale aj na jednotlivé dni festivalu sa predávajú aktuálne za 25 eur, v máji sa cena zvýši na 30 eur, na mieste bude stáť lístok 35 eur. Permanentky na celý Topfest 2015, ktorý sa uskutoční 26. – 28. Júna na letisku v Piešťanoch, vrátane koncertu skupiny KABÁT stoja 45 eur, namieste to bude o 5 eur viac. Na festivale tento rok vystúpia aj Twisted Sister, Within Temptation, Arch Enemy, The Exploited, Stratovarius, Kryštof, Support Lesbiens, HEX, Korben Dallas, Inekafe, Hex, Horkýže slíže, IMT Smile s Lúčnicou, Tublatanka či Zoči Voči.

Link na klip https://www.youtube.com/watch?v=HhTqJJXveAg