Thermia Palace Ensana Health Spa Hotel na piešťanskom Kúpeľnom ostrove je znovu otvorený

Kúpeľný hotel je po období pandemických opatrení od 1. júla 2020 opäť pripravený prijímať hostí. Znovuotvorenie prináša aj novinku v ponuke procedúr – masážnu posteľ na uvoľnenie svalstva.    

 

Na hostí tohto historicky prvého slovenského 5-hviezdičkového hotela čaká okrem bahniska s 92m3 liečivého bahna aj úplne nová masážna posteľ.Jedná sa o procedúru pre preventívne a terapeutické ošetrenie chrbtového svalstva. Využíva sa pri nej metóda suchej masáže na vodnom lôžku pomocou teplých lúčov prúdu vody,“ informoval Tibor Haris, marketingový manažér sieti Ensana na Slovensku.

Okrem toho si hostia môžu vybrať z viac ako 60-tich ďalších procedúr: bahenných zábalov, termálnych vaňových kúpeľov, perličkových kúpeľov či masáží. Iba na masáže v Kúpeľnom dome Irma, ktorý je priamo spojený s hotelom Thermia Palace, je ročne použitých viac ako 1000 litrov masážneho oleja.

Znovuotvoreniu hotela Thermia Palace predchádzali víkendové dni otvorených dverí. Počas nich si u nás návštevníci mohli pozrieť aj priestory, ktoré nie sú verejnosti bežne prístupné. Z pôvodných dvoch dní sme podujatie kvôli veľkému záujmu rozšírili na 3 dni, čo nás veľmi teší.“ pokračoval Tibor Haris.

Počas júnových dní otvorených dverí privítal hotel viac ako 600 návštevníkov.

Okrem secesnej architektúry je známou pýchou hotela Thermia Palace aj originálny obraz Alfonza Muchu s názvom Buď požehnaný, prameň zdravia!, ktorý maliar kúpeľom daroval z vďaky za liečbu poskytnutú jeho dcére. Nachádza sa tympanóne empírovej jedálne hotela – v Grand Restaurant. Ikonickým dezertom tohto prostredia je Dezert Bahno, ktorý sa servíruje s čerstvým ovocím a domácim červeným vínom.

V reštaurácii sa pri plnej obsadenosti hotela umyje denne približne 1750 kusov tanierov, 1140 kusov pohárov a 4500 kusov príboru. Na čerstvý džús sa denne spotrebuje približne 80 kg pomarančov a ročne sa uvarí viac ako 10-tisíc litrov mäsového vývaru.

V roku 2019 mal hotel Thermia Palace viac než 8 000 návštevníkov, pričom priemerná dĺžka pobytu predstavovala 5 nocí. Slováci tvorili 40 % všetkých návštevníkov, 10 % tvorili susedia Česi, 9 % Nemci. Ďalší hostia boli pôvodom z krajín Blízkeho východu a severnej Afriky, Izraelu či Ruska. Priemerná obsadenosť bola 61 %.

Počas zatvorenia hotela z dôvodu tohtoročných pandemických opatrení bola jediným hosťom hotela Thermia Palace korytnačka, ktorá do neho zavítala z mŕtveho ramena Váhu.

Od rozsiahlej rekonštrukcie hotela Thermia Palace v roku 2006 ho navštívili významné osobnosti ako generálny tajomník OSN Ban Ki-Moon, prezidenti krajín V4 v roku 2008 (I. Gašparovič, V. Klaus, L. Sólyoma, L. Kaczynský), operný spevák Peter Dvorský, biatlonistka Anastasyia Kuzmina, či slovenská futbalová reprezentácia pred svojou účasťou na MS v Afrike.

Zdroj: Tímea I.