Tesco do roku 2025 zastaví predaj vajec z klietkového chovu

Tesco do roku 2025 zastaví predaj vajec z klietkového chovu

Nákupné zvyky zákazníkov sa neustále menia. Okrem ceny ich čoraz viac zaujíma, odkiaľ výrobky pochádzajú a ako sa vyrábajú. Do konca roka 2025 preto spoločnosť Tesco vo všetkých prevádzkach v strednej Európe zastaví predaj vajec z klietkového chovu, vrátane vajec vlastnej značky a rovnako aj iných značiek.

„Naše rozhodnutie o vajciach z klietkového chovu sliepok je v súlade s prístupom spoločnosti Tesco k zabezpečeniu udržateľného získavania zdrojov a zlepšovania dobrých životných podmienok pre zvieratá. V spolupráci s našimi dodávateľmi budeme pracovať na prechode k predaju 100% vajec z mimo klietkového chovu,“ uviedol Jamie Walker, produktový riaditeľ spoločnosti Tesco pre strednú Európu.

Tesco už ponúka širokú škálu rôznych druhov vajec, z ktorých si zákazníci môžu vybrať, vrátane vajec z podstielky, voľného výbehu a BIO vajec. Počas prechodu na 100% predaj vajec z mimo klietkového chovu, spoločnosť Tesco a jej dodávatelia budú naďalej spĺňať prísne existujúce normy a špecifikácie pre produkciu vajec. Táto iniciatíva je súčasťou úsilia spoločnosti Tesco zabezpečiť produkciu udržateľným a etickým spôsobom a nasledovať záväzok spoločnosti Tesco Veľká Británia v ukončení predaja vajec z klietok. Cieľom spoločnosti je poskytovať vysokokvalitné produkty za atraktívne ceny a zároveň riešiť problémy týkajúce sa životného prostredia a sociálnych otázok, na ktoré zákazníci dbajú. Spoločnosť Tesco sa zaväzuje k neustálemu zlepšovaniu dobrých životných podmienok pre zvieratá a pracuje v partnerstve s dodávateľmi na dosiahnutí vysokých štandardov.