Sweater weather: sezóna pohodlných svetríkov zahájená!

Sveter ako kabát

Jeseň je za dverami, preto je nevyhnutné aby ste sa pripravili na chladnejšie dni, ktoré spolu s ňou prichádzajú. To znamená, že je čas siahnuť po pohodlnejších a teplejších kúskoch z vášho šatníka. Svetre a pulóvre sú perfektnou voľbou pre sychravejšie dni. Dajú sa štýlovo kombinovať  a budete sa v nich cítiť vždy komfortne.

Sveter ako kabát
Tieto dni je počasie veľmi nerozhodné. Krásny, letný deň sa môže ľahko zmeniť na upršaný a sychravý v priebehu minúty. Preto je dôležité aby ste mali po ruke vždy nejaký teplejší zvršok. Ideálne sú v tejto situácii kardigány  a predĺžené pulóvre. Krásne zahrejú a napriek tomu nepôsobia ťažko a hrubo ako keby ste siahli po bunde či kabáte. Navyše sa dajú perfektne skombinovať s opaskom a tým doladiť celý outfit.. Ďalšou variantov je úpletová či kožušinová vesta prehodená cez ľahšiu koženú bundičku. Rozhodne odporúčame vyskúšať.

Vrstvenie je základ
Ako sme už spomínali, počasie je tieto dni veľmi premenlivé. Ako teda prežiť v pohodlí a teple toto prechodné počasie bez toho, aby nám nebola zima? Tajomstvom je vrstvenie. Mnoho ľudí má pocit, že si vrstvením oblečenia pridajú kilá navyše. Ale je to len v prípade ak by ste kombinovali viacero objemných vecí naraz. Kľúčom je vrstvenie viacero tenších vecí. Vyberte si voľnejší strih svetra, pod ktorý si ľahko môžete obliecť košeľu bez toho aby ste pôsobili naobliekane. Tričko, košeľa, svetrík či kardigán a voilá! Vyčarovali ste si perfektný outfit.

 

Zdroj: Nina Murárová
Ilustračná fotografia: pinterest.com
Galéria: Twinset, cellbes.sk, Zara, La Femme, Pietro Filipi, Kara,