Sveter ako základ jesenného šatníka

Svetre,pulóvre a kardigány tvoria základ tohtoročného jesenného šatníka a sú perfektnou voľbou na prvé sychravejšie dni.  A vďaka širokému výberu, ktorý ponúkajú módne značjy si svoj obľúbený s istotou nájde každá jedna z vás.

 

Kardigán na gombíky
Tieto dni je počasie veľmi premenlivé. Krásny deň sa môže veľmi rýchlo ľahko zmeniť na upršaný a sychravý. Preto je dôležité aby ste mali po ruke vždy nejaký teplejší zvršok. Ideálnym jesenným kúskom sú preto teplé kardigány a predĺžené pulóvre. Krásne zahrejú a napriek tomu nepôsobia ťažko a hrubo ako keby ste siahli po bunde či kabáte. Navyše sa dajú perfektne skombinovať s opaskom. Ten svetru dodá potrebnú proporciu a šmrnc.

Oversize
Plisované a rôzne dlhšie sukne sú trendy aj túto jeseň. Vytvárajú jemný, romantický vzhľad a sú tiež veľmi pohodlné. Túto sezónu sa odľahčené sukne nosia práve s veľkými a hrubými svetrami. Na pohľad nekombinovateľné textúry a dĺžky vyzerajú v skutočnosti veľmi zaujímavo.  K stylingu sa výborne hodia tenisky, alebo členkové  čižmy.

Správne vrstvenie
Ako sme už spomínali, počasie je tieto dni veľmi premenlivé.  Práve na toto počasie je ideálne vrstvenie. Mnoho ľudí má pocit, že si vrstvením oblečenia pridajú kilá navyše. Ale je to len v prípade ak by ste kombinovali viacero objemných vecí naraz. Kľúčom je vrstvenie viacero tenších vecí. Vyberte si voľnejší strih svetra, pod ktorý si ľahko môžete obliecť košeľu bez toho aby ste pôsobili naobliekane. Tričko, košeľa, tenký sveter ,alebo kardigán…a perfektný outfit je na svete.

Zdroj: Nina Murárová
Il.ustračná fotografia: pinterest.com
Galéria: Twinset, cellbes.sk, VERO MODA, Marc Cain – mClasse.sk, Baldinini, Giuliett