Superga podporuje lokálnych umelcov!

Značka Superga sa rozhodla rozšíriť rad svojich modelov o päť zaujímavých dizajnov najznámejšej tenisky Superga, teda klasického modelu „Classic 2750“. Oslovila umelcov, ktorý tvoria súčasť domácej umeleckej scény a dala im príležitosť vytvoriť nový dizajn tenisky Superga Classic 2750. Tak vznikli unikátne modely, ktoré nesú rukopis nesmierne talentovaných umelcov.

Ak hľadáte naozajstnú „limitku“, odporúčame ako inšpiráciu tenisky od Dominiky Žákovej, Michaela Haziora, Daniela Deneša, Zuzany Šujanovej, alebo Alexandry Barth. Výstavu ručne maľovaných tenisiek si môžete prísť pozrieť do predajne Superga v OC Centrál Bratislava počas celého decembra. Tenisky sú nepredajné, v prípade, že máte záujem o vytvorenie tenisky od niektorého z umelcov, neváhajte nás kontaktovať na info@superga.sk.

 

Zuzana Šujanová

Textilná a odevná výtvarníčka a historička umenia a módy. Vyrastala v umeleckom prostredí, otec je sochár, reštaurátor a šperkár, mama je textilná výtvarníčka. Vyštudovala na Strednej umelecko-priemyslenej škole v Bratislave odbor textil a na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave odbor Dejiny výtvarného umenia. Počas štúdií sa venovala tvorbe originálnych odevov a voľnej textilnej tvorbe, paličkovaným šperkom, artprotisom, tapisérii, koženým artefaktom a maľovanému hodvábu. Od skončenia vysokej školy sa sústreďuje najmä na tvorbu originálnych odevných modelov a interiérových doplnkov z maľovaného a batikovaného hodvábu, pričom nosným prvkom jej tvorby je navrhovanie vzorov, ornamentov a motívov, ktoré prenáša na hodváb vlastnými technikami, napríklad kombináciou maľby s voskovou alebo viazanou batikou, alebokombináciu digitálnej tlače s tradičnými technikami. V posledných rokoch maľuje obrazy svojou originálnou experimentálnou technikou – kombináciou kresby portrétu a maľby na hodváb. Inšpirujú ju rôzne kultúry od starých Slovanov cez Orient, Afriku po predkolumbovskú Ameriku a rôzne historické obdobia. Vystavovala na mnohých samostatných a spoločných výstavách doma aj v zahraničí. Samostatné výstavy mala napríklad vo Viedni (1998), v Ríme (2003), v Prahe (1995,1998). V 90 rokoch spolupracovala ako módny dizajnér a výtvarník s televíziou Markíza na relácii Trič Trač, so Slovenskou televíziou na relácii Teleflash móda, navrhla hodvábne šály pre Mestské divadlo v St.Gallene vo Švajčiarsku. Okrem textilného dizajnu sa venuje histórii módy a publicistike z oblasti módy, umenia, dizajnu, kultúry, životného štýlu napríklad pre denník Sme, časopisy S Magazín, Designum. Posledných päť rokov pracuje ako módna redaktorka lifestylového časopisu Madam Eva. Je členom Slovenskej výtvarnej únie a združenia slovenských textilných výtvarníkov TxT. Žije a tvorí v Bratislave. Tenisky Superga sú asociáciou na starodávnu slovenskú techniku modrotlač, ktorá sa ale dá realizovať iba na metráž.