Súhlasíte s tým, aby sa organizovali súťaže krásy?

Súťaže krásy, ste ich obdivovateľ?

Krása je niekedy vnímaná príliš zoširoka. Pre niekoho je krása „zasadená“ v korunách stromov, v zeleni, v červených či bielych tulipánoch…Pre iných je to zase (letná) búrka, dážď či povetrie…

Ak by sme sa spýtali mužov, čo je pre nich krása, asi by väčšina odpovedala rovnako. Určite pod pojmom krása si predstavia ženu. Niektorí inklinujú k štíhlym, vysokým či nízkym, k blondínkám či brunetkám a druhí zase, naopak, nedajú dopustiť na ženy s plnšími krivkami, ktoré vplývajú zmysly.

Preto by sme mohli povedať, že krása je veľmi subjektívny pojem a nedá sa jasne povedať, čo je krásne. Veď predsa, sto ľudí, sto chutí. Už od nepamäti sa organizujú tzv. súťaže krásy“. Súťaž, v ktorej vyhrá len tá najlepšia a povedzme že aj tá „najkrajšia“ spomedzi nás všetkých. No organizátori si možno niekedy neuvedomujú, že je to súťaž, ktorá by mala byť pre všetkých. A teda aj pre tie, ktoré možno nemajú ideálne miery. Veď v súťaží nejde len o krásu tela, ale tiež aj o vedomosti, schopnosti a zručnosti danej súťažiacej. Ak sa tam môže prihlásiť ona, prečo by som nemohla aj ja?

Niektorí vnímajú krásu len zvonka. A robíme to aj my, ženy. Pozeráme sa jedna na druhú ako ktorá vyzerá. Aké máme kabelky, šperky, make-up a iné, často krát nepodstatné veci. Niekto raz povedal, že nikdy nechcime byť v koži toho druhého nech je akokoľvek dobrý či pekný, pretože nikdy nevieme, aké má problémy či ťažkosti. A možno ich má oveľa väčšie ako sú tie naše. A vtedy by sme isto nemenili. Preto aj my, ženy, nezabúdajme, že každá súťaž, je len zábava, kde aj tak musí byť jeden víťaz. Také sú vždy pravidlá. A ak neuspejeme tam, určite sa nám podarí preraziť niekde inde. Stačí sa len porozhliadnuť, dopriať si a šťastie sa na nás sadne jedna radosť. Tak teda čo, súhlasíte s tým, aby sa organizovali takéto súťaže?

Autor: Miriama L.
Foto:
Shutterstock

Súťaže krásy, ste ich obdivovateľ?