Ste si ním istá?

Viete si so svojím partnerom predstaviť vašu budúcnosť? Uvažujete nad tým vôbec? Ak vám pri odpovediach na tieto otázky chýba istota, zrejme si ním, a teda ani vaším vzťahom nie ste až taká istá.

Ak neplánujete

Základným ukazovateľom toho, či je váš vzťah vážny, je pohľad do budúcnosti. Pokiaľ sa v nej vzájomne nevidíte a o budúcnosti ani nehovoríte, zrejme budete musieť na vašom vzťahu popracovať alebo nemá dlhodobejší zmysel. Pokiaľ sa riadite heslom, že dôležitá je iba prítomnosť, potom asi nepatríte k typom žien, ktoré chcú svoj vzťah niekam posúvať. Ak vám chýba predstava o vývoji vášho vzťahu, ak nemáte potrebu plniť si svoje sny a predstavy so svojím partnerom, potom to môže znamenať absolútnu potrebu nezávislosti, nedostatok lásky alebo voľba nesprávneho muža.

Ak chýba súdržnosť

Je normálne, ak má váš partner iné názory a postoje, ako sú tie vaše. Ale ak sa objavia problémy, ktoré neviete spoločne riešiť, môže to byť vážny problém. Ak máte potrebu zakaždým partnerovi dokázať, že jeho postoj je ten nesprávny, ak necítite nutnosť vzájomnej súdržnosti, je to pravdepodobne ďalší problém, na ktorom by ste spoločne mali popracovať.

Ak nepozná vašich najbližších

Ak ste doteraz svojmu partnerovi nepredstavili vašich blízkych či priateľov, potom si ním asi nie ste úplne istá. Možno nemáte potrebu, aby poznal vašich najbližších, pretože vášmu vzťahu nedávate šancu vydržať. Porozmýšľajte zároveň, či je niečo iné, čo je dôvodom na to, aby nepoznal ľudí z vášho okolia. Je prirodzené, že dva svety jedného páru by sa skôr či neskôr mal spojiť do toho jedného. A na to slúži aj spoznávanie blízkych a priateľov oboch strán.

Ak netešíte, neprekvapujete

Ak by vám na vzťahu záležalo, nemali by ste problém svojho partnera z času na čas niečím prekvapiť a potešiť. Možno tú potrebu nemáte, pretože vás nebaví byť tá aktívna vo vzťahu. Skúste prevziať iniciatívu a uvidíte, aký obrat vo vzťahu prinesiete aj vy. Ak by to ale malo byť jednostranné, potom je na mieste uvedomiť si, či budete šťastná.

Na každom vzťahu sa dá pracovať a pri žiadnom si nepovedzte, že to bola strata času. Ak vášmu vzťahu budete venovať pozornosť, čas na komunikáciu a odhalíte to, po čom naozaj túžite, vzťah môže mať dobré základy, na ktorých treba stavať.Nevzdávajte sa len preto, lebo to nie je podľa vašich predstáv.

Foto:http://media.tumblr.com/8b7e3b0b5f9cc17edb814a2c294f1662/tumblr_inline_nauopaNUnI1sfyfq0.jpg