Rozhovory

Standup komička Nasi: Dámy, robte všetko čo vás baví a robí vám radosť

Standup komička Nasi

Nasi je mladá dievčina z Iránu, ktorá žije osem rokov na Slovensku s celou svojou rodinou a národ ju pozná ako skvelú standup komičku  z programu Silné reči. V súčasnosti vyšlo CD Silné reči a Nasi je jednou z účinkujúcich aj na ňom. Ako a prečo sa dostala na Slovensko, čo ju láka na standupe a o mnohom inom nám prezradila v rozhovore.
https://www.youtube.com/watch?v=fi-EEAn7KPE

 

Ako a prečo ste prišli na Slovensko?
Prišla som s celou svojou rodinou, čiže sme normálni imigranti, nie utečenci, čo nám umožňuje lepšie sa integrovať, na čo nás s bratom upozornili aj rodičia. Ak chceme žiť na Slovensku, musíme Slovensku pomáhať a dôvod bol jediný – za lepší život.

Prečo Slovensko, ako ste v Iráne vedeli, že existuje Slovensko?
Samozrejme rodičia urobili prieskum po Európe a hoci sa to vám domácim možno nezdá, Slovensko má potenciál a ekonomický rast, ktorý presvedčil mojich rodičov, že toto je tá správna krajina pre nás.

Bola pre vás slovenčina ťažká, máme zaujímavú náročnú gramatiku?
Veľmi ťažký jazyk, ak sa ho chcete naučiť, musíte do neho naozaj investovať, výnimky tu majú svoje výnimky… Snažila som sa slovensky naučiť, aby som hovorila čo najlepšie. Som tu osem rokov, komunikujem, myslím, že slušne a som tomu rada.

Jedna vec je naučiť sa jazyk a komunikovať, ale vyšší level asi je dovoliť si predstúpiť pred publikum a robiť stand up…
Keď som začínala, robila som to po anglicky, ale Jano Gordulič mi povedal, že pôjdeme aj na turné po Slovensku a nie v každom meste bude publikum natoľko vyspelé, aby všetci tam rozumeli po anglicky. Že by som mala začať po slovensky. Tu sa musím poďakovať Janovi i všetkým ostatným kolegom, ktorí mi pomáhali aj so scenárom, dodnes mi pomáhajú vychytať chybičky. Stále potrebujem pomôcť s tým, čo má a nemá zmysel. Veľmi dobre ma prijali, lebo vidia moju ochotu naučiť sa po slovensky, zaujímam sa o tunajší život a zase ich zaujíma všetko o Iráne, nakoľko to nie je na Slovensku taká populárna krajina, aby o nej vedeli viac.

Vaša obľúbená téme v stand upe?
Mladosť a možno je to aj tým, že som najmladšia v kolektíve spolu so Simonou.  Baví ma hovoriť o tom ako prebieha mladosť so študentským životom ako funguje prechod z tínedžerskeho obdobia do dospelosti.

Plánujete ostať na Slovensku?
Áno samozrejme, celá moja rodina je tu zabývaná, žijeme tu a neplánujeme to meniť. Ja sa teraz chystám prihlásiť do školy do Brna alebo do Holandska na magisterské štúdium politológie. Vždy budem na Slovensku doma.

Čím vás dostala politológia?
Chodila som tu v Bratislave do anglickej školy a motivovali nás k modelovej situácii zasadania OSN a toto ma zaujalo ako funguje svet, prečo politici sú takí alebo onakí, chcem pochopiť ako to funguje.

Slovenskí chlapci sa vám páčia?
Sú okey. Slovenskí chlapci sú veľmi príjemní, nie je rozdiel medzi slovenskými a iránskymi. Akurát majú slovenskí chlapci lepší vzťah s dievčatami,  lebo v Iráne vyrastajú zvlášť v škôlkach a školách dievčence a chlapci, tým pádom si horšie v neskoršom veku budujú k sebe postoj. Mám tu veľa kamarátov medzi chlapcami, prijali ma a je to fajn.

Viete si predstaviť slovenského manžela?
Áno, jasné, samozrejme. Aj som mala slovenského frajera, ale aktuálne som sama. Ale uvidíme, čo bude.

Občas si určite potrebujete oddýchnuť od roboty, školy, čo robíte ak máte čas sama pre seba?
Investujem všeobecne do seba, to čo robím musí byť pre mňa pohodlné, nerobím nič, aby som sa niekomu zapáčila. Je jedno či sú to nové zážitky, či čítam knihu, čo milujem. Preto aj babám odporúčam robte niečo pre seba, čítajte knihy, ktoré by ste nikdy nečítali, navštívte mesto, v ktorom získate nové zážitky, spoznáte nových ľudí, slovom robte, čo robí radosť vám.

Text a foto: Anna Olvecká

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Click to comment

Odpovedať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

To Top