Slovenské mandľové maslo získalo gastronomického Oscara

Mandľové maslo od slovenskej spoločnosti POWERLOGY získalo svetové ocenenie GREAT TASTE AWARDS 2016 v Londýne. Táto súťaž je medzi „gastrokritikmi“ považovaná za udeľovanie Oscarov v gastronómii, pretože sa na nej v slepých ochutnávkach hodnotí výlučne chuť produktu – bez obalu a marketingového pozadia.

Porotu na GREAT TASTE AWARDS tvorí vyše 400 nezávislých odborníkov, kuchárov ocenených michelinskými hviezdami, gastrokritikov, prevádzkarov najznámejších reštaurácií a odborníkov na gastronómiu. Tí počas 49 dní ochutnávajú a hodnotia takmer 10 000 vzoriek. Ocenenie GREAT TASTE sa udeľuje už od roku 1994. Za ten čas bolo otestovaných vyše 100 000 produktov, pričom špeciálnu značku GREAT TASTE získali len tie najlepšie. Slovenské mandľové maslo získalo gastronomického Oscara

Maslo, ktoré tento rok získalo zlatú hviezdu, je vyrábané priamo na Slovensku. Mandle sú šetrne spracované podľa vlastnej receptúry spoločnosti POWERLOGY. Výsledný produkt obsahuje len 100 % Bio mandle zo Sicílie a štipku morskej soli. Nenájdete v ňom žiaden cukor, emulgátory, konzervačné látky, a už vôbec nie palmový olej, ako býva zvykom pri výrobe podobných produktov. Úspechom na GREAT TASTE AWARDS sa zaradilo medzi najkvalitnejšie potravinové produkty na celom svete. Potvrdila sa tak nielen špičková kvalita výrobkov pod značkou POWERLOGY, ale aj rastúca kvalita slovenského potravinárstva.