Slováci si stále viac uvedomujú dôležitosť dentálnej hygieny

žuvačka Orbit
chewing gum in the tongue of woman isolated on white

Zásluhu na tom má aj značka Orbit a tento rok chce dentálnu hygienu Slovákom opäť priblížiť. Značka Orbit už šiesty rok organizuje v spolupráci s Asociáciou dentálnych hygieničiek v Slovenskej republike obľúbenú roadshow „Zdravý úsmev pre každého“, ktorá odštartuje 31. 8. v Bratislave a navštívi vybrané obchodné centrá po celej Slovenskej republike. Ich návštevníci môžu počas svojich bežných nákupov pohodlne zavítať do stánku značky Orbit a zadarmo zistiť, ako sa najlepšie starať o zdravie svojich zubov. Značka Orbit sa dlhodobo snaží zvyšovať povedomie o význame dôslednej starostlivosť o ústne zdravie, čo sa podľa výsledkov posledného prieskumu darí. Ordináciu dentálnej hygieny navštevuje aspoň raz ročne takmer 40 % Slovákov. Na prehliadky k zubnému lekárovi pravidelne prichádza takmer 94 % opýtaných*. 

žuvačka OrbitZnačka Orbit už šiesty rok organizuje v spolupráci s Asociáciou dentálnych hygieničiek obľúbenú roadshow „Zdravý úsmev pre každého“, ktorá odštartuje 31. 8. v Bratislave. Tím dentálnych hygieničiek počas 4 týždňov navštívi vybrané obchodné centrá v 11 slovenských mestách. Návštevníci môžu počas svojich bežných nákupov pohodlne zavítať do špeciálne upraveného promo stánku, kde im dentálna hygienička bezplatne zodpovie všetky otázky k starostlivosti o ústne zdravie a poradí, ako sa o zuby a ústnu dutinu najlepšie starať. Záujemcovia môžu okrem hodnotných rád získať aj informačné materiály a vzorky žuvačky bez cukru, ktorá je neoddeliteľnou súčasťou správnej dentálnej hygieny.

V minulých rokoch roadshow oslovila takmer 85 000 návštevníkov, ktorí vďaka konzultácii získali nové vedomosti o dentálnom zdraví. Celoštátna akcia „Orbit – Zdravý úsmev pre každého“ si kladie za cieľ zmeniť návyky ľudí a naučiť ich dôkladnej starostlivosti o chrup.

„Bohužiaľ, ešte stále existuje veľa ľudí, ktorí sa domnievajú, že pravidelná a dôsledná starostlivosť o ústne zdravie nie je dôležitá, a že zuby stačí vyčistiť   2 x denne bez používania ďalších pomôcok a návštevy profesionálnej dentánej hygieny. Som rada, že projekt značky Orbit ‚Zdravý úsmev pre každého‘ sa tento zažitý mýtus snaží vyvrátiť a vzdeláva v oblasti dentálneho zdravia po celej Slovenskej republike,“ hovorí PhDr. Viera Panáková PhD., hlavný odborník na dentálnu hygienu na Slovensku.

Viac informácií, fotografie, plán akcií a ďalšie zaujímavosti nájdete na webových stránkach: www.zdravyusmevprekazdeho.sk.

žuvačka Orbit