Skupina AYA predstavila „majstrovskú hymnu“ pre futbalitov MŠK Žilina

Skupina AYA predstavila „majstrovskú hymnu“ pre futbalitov MŠK Žilina
dig

Tesne pred sobotňajším výkopom zápasu s Podbrezovou  privítali futbaloví majstri na trávniku v Žiline hudobnú skupinu AYA, ktorá oficiálne predstavili novú „majstrovskú hymnu“ MŠK Žilina. Vyspovedali sme preto člena rockovej skupiny Maria Tománka, ktorého priezvisko naznačuje, že má žilinské futbalové korene.

„Prvotný nápad majstrovskej pesničky vznikol, keď sme sa spoznali s riaditeľom MŠK Žilina, pánom Majtánom. Hymna je veľmi ťažká, zavädzujúca záležitosť, nemôže  byť prvoplánová. Snažili sme sa, aby bola spevná a ľuďom sa páčila. Verím, že sa to podarilo a fanúšikovia zareagujú pozitívne. Sme radi, že sme ako žilinská kapela dostali možnosť byť interpretom pri príležitosti oslavy majstrovského titulu,“ prezrádza gitarista známej slovenskej rockovej skupiny Aya. Svoje detstvo prežil Mario na Štadióne MŠK.

 „Otec, Jozef Tománek, hral za Žilinu dlhé roky spolu so strýkom Štefanom. Je tu teda aj symbolické spojenie, takže vzťah s futbalom Žiline mám od malého dieťaťa. Pamätám si veľmi dobre futbalovú atmosféru na štadióne,“ prezradil syn jednej z legiend futbalovej Žiliny sedemdesiatych rokov a zároveň dodáva: „Očakávalo sa odo mňa, že budem pokračovať v tradícii, no keď som mal asi 6 rokov a hral som taký detský zápas, lopta sa ma omylom dotkla asi dvakrat, otec pochopil, že na zelenom trávniku mi kvietky nepokvitnú a od tých čias som len veľkým fanúšikom a obdivovateľom tých, ktorí to vedia. Som rád, že napokon som sa dostal k futbalu, aj keď okľukou a prostredníctvom muziky, ktorá mi je bližšia“ – uzatvára debatu  o svojej futbalovej  kariére sympatický Mario Tománek.

Novovzniknutá spolupráca obohatila nielen futbalistov, ale aj samotných hudobníkov. „Pre oba tábory to bola nová skúsenosť. S futbalistami sme nikdy nespolupracovali. Predsa len sme mali rešpekt pred samotným nahrávaním, či majú chalani vôbec sluch. Chvalabohu, väčšina z nich má. Trošku som ich musel dirigovať, po pár cvičných pokusoch to už šlo, však to budete počuť v samotnej pesničke, kde refrény spievajú všetci futbalisti MŠK Žilina, naši majstri,“  – opisuje podrobne majstrovskú pesničku  s názvom Lebo sme majstri Mario Tománek, pričom v pesničke majú zastúpenie aj tréneri. Adrián Guľa takisto pobudol v nahrávacom štúdiu, pričom v majstrovskej hymne je použitá priamo jeho píšťalka na trénovanie.

„V dobrom to medzi nami iskrilo, našli sme si spoločnú nôtu a nahrávanie si naozaj užili. Rovnako aj fotenie na nové CD, ktoré bude možné dostať už v sobotu vo Fanshope MŠK. Futbalisti nás prekvapili svojou skromnosťou, hoci by už takí nemuseli byť. Nech im to čo najdlhšie vydrží, rovnako ako výsledky.“ 

Link na pesničku Lebo sme majstri:  https://www.youtube.com/watch?v=NvaUJMB2APQ

Skupina AYA však rozhodne nazaspí na vavrínoch a celé leto si nebude pospevovať len rytmicku hymnu, ktorá naozaj vlezie do uší a duší nielen fanúšikom MŠK Žilina, ale čoskoro nás prekvapí novým singlom, takže je sa na čo tešiť. Pretože prezentácia piesne je doslova na spadnutie,  prezradiť môžeme už aj názov – S tebou život má chuť.

Anna Olvecká VI-AN M.A.P.A