Sila povedaného slova a myslenia

Pozor na slová

živote prídu chvíle keď sme smutní, sklamaní, vyčerpaní ale aj zhrození z vecí, ktoré sa dejú okolo nás. Keď takéto situácie nastanú povieme občas slová, ktoré by sme inokedy nepovedali. Na náš život v súčasnosti najviac vplývajú vypovedané slová… Či už slová rodičov, známych, nadriadených, ale aj tie čo počujeme v bežných rozhovoroch. A tiež slová, čo sami vypovieme…  

Každý sa snažíme udržať si pozitívnu energiu a iba dobré myšlienky, ktoré vykúzlia úsmev na tvári. Mali by ste si uvedomiť, ktoré slová tento pocit udržiavajú a ktoré nás oberajú a dobrú náladu. Ak sa vám zdá, že ste v poslednom čase viac vyčerpaní, smutní či frustrovaní, je niekoľko slov, ktoré by ste mali úplne ignorovať a nepoužívať ich, aby ste si dobrú náladu a pozitívne myšlienky „vrátili“ späť.

 

Určite by ste mali zo slovníka odstrániť slova:

Nie
Svoje myšlienky skúste formulovať tak, aby ste sa vyhli používaniu tohto slova. Samozrejme sú situácie kedy slovo nie, je potrebné. Ale ak ide o nové veci, skúseností či zážitky, sem nepatrí.

Nenávidím
Toto slovo vyjadruje náš maximálny deštruktívny pocit, ktorý práve prežívame. Aj keď sa zdá, že ho  počujeme bežne, nemali by ste ho vyslovovať ani zo žartu. Takéto vyjadrenie pocitu môže ľudí okolo  zraniť bez toho aby sme si to uvedomili. Pokiaľ to naozaj nie je nevyhnutné, skúste ho nahradiť iným   slovom.

Preklínam
Slovo preklínam má najväčšiu vážnosť v celom energetickom sektore. Určite ste už videli rozprávku, alebo film kde bolo slovo spomenuté a potom sa stalo niečo veľmi zlé. Nie je to len výmysel, pri používaní tohto slova sa môže stať, že reálne poškodíte osobu, proti ktorej ste slovo použili. Berte však na vedomie, že sila tohto slova sa môže obrátiť aj proti vám.

Problém
Z častého používania slova problém sa môže stať, že sa na vás nejaký problém naozaj nalepí. Ak máte v živote menšie ťažkosti a neviete si s nimi poradiť, neberte ich ako problém, ale ako možnosť nájsť riešenie. Veci či situácie, ktoré do života privedú starosti sú prítomné takmer denne, mali by ste sa s nimi popasovať a brať ich ako výzvu prekonať samých seba.

Chudoba
Jedno zo slov, ktoré má najväčší vplyv na tvorbu našich myšlienok. Mali by ste si uvedomiť, že bohatí ľudia nestavajú ekonomiku nad rámec všetkého čo sa v ich živote deje. Finančná gramotnosť je veľmi dôležitá vec a je len prínosom, nemali by ste sa na financie pozerať so strachom. Ak slovo chudoba používate často, zafixuje sa vám a zatvorí vám dvere pred rôznymi finančnými možnosťami.

Smrť
Slovo smrť má na naše zmýšľanie a pocity negatívny vplyv. Zbavuje nás vitality, uberá o pekné spomienky, dokonca dokáže vyvolať aj depresie. Aby k takýmto veciam vo vašom živote nedošlo, skúste ho zo svojho slovníka úplne vymazať.

Sakra
Väčšina ľudí toto slovo použije takmer každý deň. Sakra a všetky ostatné slová od tohoto odvodené, sú silný magnet pre zlú energiu. Ak nechcete aby vaše úsilie zlyhalo, slovo nepoužívajte, alebo sa ho snažte obmedziť.

Nikdy
Každý z nás predsa pozná príslovie „Nikdy nehovor nikdy“. Dokonca ani v dobrom slova zmysle by sme ho nemali používať. Keď človek povie nikdy, sám si ničí vnútornú harmóniu a zároveň sa oberá o životnú energiu.

Smola
Zaraďuje sa medzi slová, ktoré sú doslova sprevádzané negatívnou energiou a pochmúrnym charakterom. Slovo šťastie naopak nabáda k úsmevu a k pozitívnemu vnímaniu situácií a vecí, ktoré sa okolo nás dejú.

Únavaunavený
Môžete byť naozaj unavený z práce, zo školy alebo zo situácie vo vašej rodine. Toto predsa všetci poznáme. Mali by ste však vedieť, že fráza „Som unavený,“ vás pripravuje o vitalitu a chuť do života. Slovo únava by sa vo vašom slovníku nachádzať naozaj nemalo, mali by ste sa snažiť ho čo najskôr odstrániť.

Blázon
Aj keď sa nám zdá toto slovo neškodné a hravé, nie je to úplne tak. Používaním slova prikladáte starosti nie len sebe ale aj svojmu okoliu. Skúste ho nahradiť nejakým iným príznačnejším slovom, ktoré vás nebude nútiť toľko premýšľať či ste urobili správne rozhodnutie alebo bolo veľmi zlé.

Nemôžem
Takmer všetky slová začínajúce sa na „ne“ a „nie“ veľmi ovplyvňujú silu reči. Ak sa u vás opakujú denne, podvedome si namýšľate, že ste zlyhali a veci, ktoré ste si zaumienili nedokážete. Je lepšie povedať „Skúsim to znova“ ako používať zápory.

Beznádejne
Ak sa na niektoré situácie pozrieme spätne s odstupom zistíme, že naozaj neboli až také ťažké a komplikované ako sme si v tej chvíli mysleli. Keď mám zlý deň v práci, nemali by ste zabúdať, že to bol iba jeden zlý deň, nie celý život. Aby vo vašom živote viac nedochádzalo k ťažkostiam a komplikáciám, slovu sa vyhnite.

Priznajme si, že všetci sme už aspoň jedno z týchto slov niekedy povedali. Niekedy jednoducho nastanú situácie, kedy si nevieme pomôcť inak a tieto slová proste vyslovíme. Mali by ste však myslieť na to, že slová, ktoré sú povedané majú občas väčšiu váhu ako si sami myslíme. Skúste tieto negatívne slová nepoužívať a radšej ich zameňte za iné. Predsa len, k tomu aby sme boli šťastní najprv potrebujeme začať od seba a od svojej pohody.

Pozor na slová

Autor: aka
Zdroj: takprosto.cc
Foto: thinkstockphotos