Šialený masový vrah vyráža na ďalšiu misiu!

Chlapíka prudko odhodilo doľava, potkol sa, nespadol, no sácali ho dopredu. Do lícnej kosti tesne pod pravým okom mu vrazil mávajúci lakeť a tú stranu zorného poľa mu zaplavili pestré hviezdičky ako ohňostroj na Deň nezávislosti. Druhým okom videl mercedes, ako z hmly ani nie tak vychádza, ako sa z nej rodí. Veľký sivý sedan, možno SL500, ten typ s dvanástimi valcami, a teraz všetkých dvanásť kvílilo.
Vrah s mercedesom začal zabíjať!

Kniha Stephena Kinga Pán Mercedes vyhrala v hlasovaní čitateľov Goodreads.com v kategórii Mystery&Thriller. Ide o naozaj strhujúci príbeh s mrazivou atmosférou a s miestami, od ktorých sa nebudete vedieť len tak ľahko odtrhnúť.

Ešte pred úsvitom čakajú v americkom meste zmietanom ekonomickou krízou stovky nezamestnaných mužov a žien na otvorenie veľtrhu pracovných miest. Sú unavení, uzimení a zúfalí. Bližšie spoznáme dvoch nezamestnaných…ale bude to naozaj krátka známosť. Z hustej hmly sa vynorí osamotené auto. Vodič v ukradnutom mercedese a v maske klauna preletí davom, zráža nevinných, potom zacúva a znovu zaútočí. Zabije osem ľudí, pätnásť ich zraní. A uniká.
Tak sa začína novinka nekorunovaného majstra hororu Stephena Kinga s názvom Pán Mercedes.

Pozrite si TRAILER k akčnej novinke Pán Mercedes:

<center><iframe width=“560″ height=“315″ src=“//www.youtube.com/embed/j9mdglY6f08″ frameborder=“0″ allowfullscreen></iframe></center>

Mesiace plynú a vyšetrovanie nezmyselného brutálneho činu nikam nevedie. Bývalý policajt Bill Hodges ťažko znáša traumu z nevyriešeného zločinu a dokonca uvažuje o samovražde. Vtedy však dostane list od šialenca – mercedesový vrah v ňom detailne opisuje svoje nadšené pocity z vlaňajšieho zabíjania davu. To preberie Hodgesa z depresie a donúti konať, aby zabránil ešte diabolskejšiemu útoku.

Brady Hartfield žije s matkou alkoholičkou v rodnom dome. Nadšene spomína na krásne vzrušujúce chvíle, keď pod kolesami mercedesu cítil smrť, a túži si ten príval adrenalínu zopakovať. Zastaviť ho môže len Bill Hodges a jeho zvláštni spojenci. Ak sa im to nepodarí, Brady sa zapíše do dejín ako vrah tisícok ľudí.

Pán Mercedes je prvý diel plánovanej trilógie, takže sa môžete tešiť na ďalšie chuťovky v podaní majstrovského Stephena Kinga.