Sako ako ikonický kúsok nadchádzajúcej jesene

Leto sa nám pomaly blíži ku koncu a je čas pripraviť svoj šatník na príchod jesenných mesiacov. Tie prinášajú mnoho inšpirácií pre váš dokonalý jesenný outfit a jedným z ikonických kúskov, bez ktorého sa na jeseň skrátka nezaobídete je jednoznačne štýlové sako.

 

Sako ako základ šatníka
Sako zohráva v móde kľúčovú úlohu. V dámskej móde sa stalo pojmom, či už ako kombinácia v elegantnom kostýme alebo ako samostatný kúsok. Je variabilné a vhodné do práce, na obchodné schôdzky, spoločenské akcie, alebo aj voľný čas. Všetko záleží od správnej kombinácie. Dobre zvolené sako vie oživiť každý outfit a dodať mu ten správny šmrnc. Jeho výhodou je hlavne to, že ak si zvolíte model, ktorý vám dobre padne, sako s vami ostane aj niekoľko sezón. Je skrátka nevyhnutným kúskom v šatníku každej modernej ženy.

 

Nadčasové trendy
V súčasnosti nemusí byť sako len univerzálne a formálne, ale naopak môže odrážať aktuálne módne trendy a aj charakter nositeľa. Túto jeseň sa do popredia dostanú nielen klasické strihy so zaujímavými károvanými vzormi, ale aj elegantnejšie oversize dvojradové modely, ktoré pôsobia trendy a sofistikovane. Takéto oversize sako jednoducho skombinujete so sukňou, elegantnými nohavicami, ale aj džínsami či teniskami. Ponúka množstvo jedinečných a variabilných kombinácií, preto je skutočne vhodné pre všetky typy postavy a rôzne štýly nosenia. Nové módne trendy navyše urobili zo saka aj vrchný odev, ktorý sa môže nosiť namiesto trička či blúzky. Tento trend pôsobí veľmi elegantne a sexy, no ak by sa vám takýto outfit zdal príliš odhaľujúci, môžete si pod sako obliecť aj jemné telové tielko.

 

Sako ako trend v športovej móde
Kombinovanie na prvý pohľad úplne rozličných štýlov obliekania nie je v súčasnosti žiadnym spoločenským tabu. Športové oblečenie už dávno nepatrí len do posilňovne a dá sa naozaj šikovne skombinovať aj s elegantnejšími kúskami vo vašom šatníku. Ak sa rada obliekate originálne, nadčasovo a zároveň elegantne, tento trend si rozhodne obľúbite. Dvojicu saka a cyklistických šortiek si osvojili už mnohé celebrity a postupne sa dostáva do povedomia viacerých mladých ľudí. Táto kombinácia pôsobí neskutočne trendy a tiež sa dá nosiť na viacero spôsobov. Mysleli ste si, že sa cyklistické šortky nedajú využiť aj ako outfit do práce? Ste na omyle! Stačí ak skombinujete neutrálne tóny, elegantné línie oversize saka, doplníte lodičky a voilá. Vznikol ležérny, no pritom uhladený look vhodný aj do práce. A k takémuto outfitu chýba už len kvalitná kabelka.

Nebojte sa túto jeseň experimentovať a vytvorte si pomocou saka originálny a trendy outfit.

Autor: Klaudia Z
Ilustračná fotografia:
www.pinterest.com

Galéria:
Tmavé kárované sako, 27,95 €, www.cellbes.sk
Prúžkované sako, 32,95 €, www.cellbes.sk
Sako so vzorom, 27,95 €, www.cellbes.sk
Kárované sako, 32,95 €, www.celbes.sk
Hnedé, semišové lodičky, 11,99 €, www.primadonnacollection.sk
Béžové oversize sako, 27,95 €, www.cellbes.sk
Cyklistické šortky Björn Borg, 29,97 €, www.upbrands.sk
Čierna kabelka, 59,99 €, www.primadonnacollection.sk