SABAT SA BLÍŽI, DO RUŽINDOLA SA ZLETIA VŠETKY BOSORKY

Už po tretí krát sa táto obec prenesie do čias, kedy sa obyvatelia čarodejníc báli a stránili. Miestne podujatie Ružindolská bosorka vám priblíži dávne príbehy o čaroch a mágii v sobotu 22. októbra.

Už téma „Sabat sa blíži“ naznačuje, že pôjde o deň plný kúziel. „Hlavným programom budú hrané scénky v troch dejstvách, v ktorých zohrajú svoju rolu aj lovci čarodejníc a veštice. Inscenácie doplní sprievodný program, v rámci ktorého odznejú tóny dobovej hudby a taktiež je pripravený aj tanečný workshop,“ hovorí starosta obce Ružindol Vladimír Púčik.

Počas podujatia natrafíte aj na alchymistu, bylinkárky a ľudových remeselníkov. Už od nepamäti sa miestnym obyvateľom hovorí “bosoráci“ a vraj aj tá posledná bosorka potrestaná na Slovensku v roku 1744 pochádzala priamo z Ružindola.

Deti si užijú množstvo zábavy pri súťažiach a hre “Bosorácka šifrovačka“, kde budú plniť úlohy ako napríklad lietanie na metle,“ hovorí Michaela Potočárová, riaditeľka oblastnej organizácie cestovného ruchu Trnava Tourism, ktorá podujatie Ružindolská bosorka pripravuje v spolupráci s historickou skupinou Schatmansdorf a dodáva, že „pre deti budú prichystané odmeny a s prázdnymi rukami neodídu ani dospelí.

Ak sa na podujatie vydáte, nezabudnite ochutnať domáce špeciality. Program sa bude konať už tradične na nádvoriach miestnych vinárstiev Rosenthal a Dobrý pocit, kde bude pre dospelých pripravená aj degustácia vín. Viac informácií nájdete na: http://bit.ly/Ružindolská_bosorka

Zdroj Trnava Tourism