S LÁSKOU, PAMELA

Keď sa povie Pamela Anderson, väčšina z nás si predstaví krásny úsmev, dlhé blond vlasy, červené plavky a veľké prsia. Mnohí si iste spomenú aj na nelichotivo slávnu uniknutú nahrávku, ktorá aj napriek len práve sa rodiacemu rozmachu internetu dovolila nazrieť do intímneho života tejto celebrity miliónom ľudí. Pod vplyvom taktiky paparacov, zameranej na zničenie sebaúcty človeka, tieto udalosti výrazne dotvorili celkový obraz o Pamele. Teraz však Pamela prvýkrát prehovorí o svojom živote sama a presvedčí vás, že imidž, ktorý o nej vytvoril „stroj na slávu“, nebol takým, aká v skutočnosti je.

 

Poéziou popretkávaná próza, S láskou, Pamela je nezabudnuteľným memoárom. Novinka vychádza vo vydavateľstve Cosmopolis, ktoré je súčasťou vydavateľstva GRADA Slovakia.
Spomienky na prózu, poéziu a pravdu…

Blond sexi imidž Pamely Andersonovej bol v 90. rokoch všadeprítomný. Objavili ju na tribúnach počas kanadského futbalového zápasu a rýchlo sa stala superhviezdou. Keď jej hviezda stúpala, ocitla sa na vrchole éry, keď sa taktika paparacov zameriavala hlavne na zničenie imidžu a sebaúcty človeka. Pamela Anderson stratila kontrolu nad vlastným príbehom, média jej neprestajne ubližovali a mala strach z toho, ako verejnosť vníma, kým je a kým nie je. Znášala to však všetko s gráciou, našla útočisko vo svojej láske k umeniu a literatúre a stala sa z nej oddaná matka a aktivistka.

Pamela sa po prvýkrát delí o svoj skutočný životný príbeh: príbeh dievčaťa z malého mesta, ktoré sa zapletie do vlastného sna.

O autorke:
Pamela, ktorá vyrastala na Vancouverskom ostrove, bola dcérou mladých, divokých štýlových rodičov, prežila ťažké detstvo, no vypestovala si hlbokú lásku k prírode a ku zvieratám. Nakoniec prekonala svoju prirodzenú hanblivosť a oddala sa životu, o akom len málokto môže snívať – od pláží Malibu až po vytúžené miesto v Playboy Mansion. Keď jej hviezda stúpala, ocitla sa na vrchole éry, keď sa taktika paparacov zamerala na zničenie imidžu a sebaúcty človeka.

Pamela postupovala s gráciou, našla útočisko vo svojej láske k umeniu a literatúre a stala sa z nej oddaná matka a aktivistka. Teraz, po návrate na ostrov svojho detstva, po stvárnení nezabudnuteľnej úlohy Roxie v hre Chicago na Broadwayi, Pamela rozpráva svoj príbeh, príbeh o nepotlačiteľnom slobodnom duchu, ktorý sa vracia domov a na každom kroku sa znovu objavuje.

Nezanedbateľné sú aj jej pracovné činnosti, ktoré siahajú od oblasti zábavy až po aktivizmus. Prostredníctvom svojej Nadácie Pamely Andersonovej bojuje za prípady, ktoré sú jej srdcu blízke, vrátane ochrany oceánov a dažďových pralesov, zraniteľných skupín ľudí a zvierat. Predovšetkým je však matkou synov Brandona Thomasa Leeho a Dylana Jaggera Leeho, čo malo prednosť pred všetkým a bolo, a dosiaľ je, najväčším zdrojom jej hrdosti.

 

Čo hovoria čitatelia:
„Priznám sa, že som nečakala, že ma uchváti kniha, ktorú napísalo bývalé dievča z Pobrežnej hliadky. Ale ja a mnohí ďalší sme túto herečku podcenili. A ona to vie. Pamela Anderson poukazuje na to, ako tento postoj fungoval proti nej (po tom, čo bola ukradnutá jej neslávne známa intímna nahrávka s Tommym Leem, čo napríklad zdevastovalo jej kariéru) a v jej prospech. Čítam veľa memoárov celebrít, no toto je odlišné, Pamela Anderson prepája poéziu a prózu s príbehmi o rodičovstve a jej vlastnom zneužívaní v detstve – a množstvom šťavnatých bulvárnych počinov, ako sú večierky v sídle Playboya
a ohromujúce dobrodružstvá bohatých a slávnych. Možno sme ju kedysi odpísali, ale po prečítaní tejto knihy sa budeme chcieť zachovať lepšie. – Lindsay Powers, redaktorka
z Amazonu.

Zdroj: Vydavateľstvo GRADA